Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Öğrencisinin Ağlayan Bebeğini Kucağına Alıp, Dersine Devam Eden Müthiş Profesör

 > 
30bPAYLAŞIM

Üniversite hocasından spontane gelişen insanlık dolu davranış

Kaynak: http://www.buzzfeed.com/rachelzarrell/pr...

Kudüs İbrani Üniversitesi'nde, ders esnasında kucağında bir bebek tutan profesörün fotoğrafı dünya çapında ses getirdi, bu fotoğrafın ardında ise oldukça inanılmaz bir hikaye yer alıyordu.

Prof. Sydney Engelberg’in örgütsel davranış dersi sırasında, sınıfa getirilen bir bebek birden bire ağlamaya başladı.

Prof. Sydney Engelberg’in kızı Sarit Fishbaine, Güney Afrikalı olan babasının 45 yıldır öğretmenlik yaptığını, üniversitede yüksek lisans öğrencilerine ders verdiğini, bu yüzden de yaşı daha büyük öğrencilerinin olduğunu söyledi. Kızı Sarit ayrıca sınıfta çocuk sahibi birçok annenin olduğunu ve babasının öğrencilerini derse çocuklarını da getirmeleri için teşvik ettiğini de belirtti.

Profesörün kızı Sarit'in Facebook paylaşımına göre, ağlayan bebeğini susturamayan anne, dersten çıkmak için ayağa kalktı; fakat Engelberg bebeği kucağına alıp sakinleştirdi ve hiçbir şey olmamış gibi; kucağında bebekle birlikte derse kaldığı yerden devam etti.

Kızı '' Babam çocukları ve bebekleri çok seviyor, beş tane torunu var. Bu yüzden kucağında bir bebekle bile sınıfta yürüyüp dersine devam edebilir'' dedi. 67 yaşındaki profesör için kadın öğrencilerinin sınıfa bebeklerini getirmeleri olağanüstü bir durum değil, hatta derste bile  bebeklerini emzirebileceklerini açıkça belirtmiş.

Dünya çapında bir milyondan fazla görüntülenen ve takdir toplayan fotoğraf kareleri aileyi oldukça şaşırtmış.

O günden beri profesöre övgü dolu yorumlar geliyor.

Profesör bu fotoğrafların insanlar üzerindeki etkisini anlamakta güçlük çekmiş; çünkü bu onun için oldukça doğal.

Engelberg eğitimi sadece derste öğrenilen kuru bilgiler olarak görmüyor. Ona göre eğitim aynı zamanda manevi değerlerin de öğrenilmesi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

bizde niye yok yaaaa ...

dzvezda

Mahmut Hoca? :(

sarman

Bizdekilerde öğrencinin kafasıyla tahtayı siler

cengizhan-ygy

helal olsun, insanlıkta adamlıkta herkese örnek olacak bir şahıs, böyle hocaları örnek almak lazım işte.

moguz

en azından bizim hocalar gibi ukala değilmiş

Görüş Bildir