ODTÜ Rektörü'nden Bahar Şenlikleri Açıklaması: 'Anlaşmayı Öğrenciler Bozdu'

 > -
Abone ol

ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök, büyük tepki çeken bahar şenliklerini iptal etme kararına ilişkin açıklamada bulundu. Kök, "Biz UGT'li öğrencilerle Devrim Stadı konserleri de dahil her konuda anlaştık. Ancak sonra bu grup LGBT, Marksist, aşırı sol, HDP gruplarla toplantı yapıp bu karardan vazgeçtiler. Tüm alanları istediler" dedi.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök, iptal edilen bahar şenlikleri hakkında Sözcü gazetesinden Deniz Zeyrek'e bir mesaj göndererek iptal nedenini açıkladı. Konu hakkında basında ve kamuoyunda sadece öğrencilerin açıklamalarına yer verildiğini ve bu nedenle bu açıklamayı yaptığını söyleyen Kök, şenliklerin rektörlük tarafından iptal edilmediğini, öğrencilerin anlaşmayı bozduğunu söyledi.

'UGT'li öğrencilerle her konuda anlaştık'

Şenlikler konusunda UGT'li (Uluslararası Gençlik Topluluğu) öğrencilerle her türlü anlaşıldığını söyleyen Kök, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Öncelikle biz şenlikleri iptal etmedik. Tam aksine biz UGT'li öğrencilerle Devrim Stadı konserleri de dahil her konuda anlaştık. Ancak sonra bu grup LGBT, Marksist, Aşırı Sol, HDP gruplarla toplantı yapıp bu karardan vazgeçtiler. Tüm alanları istediler. İsteklerinin toplam maliyeti 1 milyonun (TL olsa gerek) üstünde. Traktör bile istediler. Hiçbir zaman yasakçı bir tutumumuz olmadı yönetimce. Bizler sizlerden daha fazla ODTÜ'lüyüz. Mesela ben 35 senedir ODTÜ'deyim. Neyin ne olduğunu herkes kadar bilirim. Bu arada daha önce de şenlik yapılmadı ODTÜ'de."

'Belediye olarak gerekenleri yapsa çok mutlu oluruz'

Bahar şenliklerinin iptal edilmesinin ardından Çankaya Belediyesi Başkanı Alper Taşdelen, bahar şenliklerinde her türlü ihtiyacın kendileri tarafından karşılanacağına dair söz vermişti. Kök, yaptığı açıklamada Taşdelen'in bu desteğine de değinerek 'belediye olarak görevlerini yerine getirse mutlu oluruz' dedi:

"3 yıldır hiçbir isteğimize olumlu yanıt vermeyen, saldırgan köpekler konusunda bizi yalnız bırakan (ODTÜ'de kimse yollarda dolaşamıyor), çöplerimizi toplamayan Çankaya Belediyesi'nin bu desteğinin de bizi çok şaşırttığını paylaşmak isterim. Şenlik desteğinden önce belediye olarak yapmaları gerekenleri yapsa çok mutlu oluruz."

Geleneksel olarak düzenlenen ODTÜ Uluslararası Bahar Şenliği teknik ve olanak yetersizliği nedeniyle iptal edilmişti👇

ODTÜ Uluslararası Bahar Şenliği İptal Edildi: 'Üniversitenin Olanakları Yetersiz' - onedio.com
ODTÜ Uluslararası Bahar Şenliği İptal Edildi: 'Üniversitenin Olanakları Yetersiz' - onedio.com

Bu iptal kararının ardından birçok sanatçı şenliklere destek vereceğini açıklamıştı

Haluk Levent'in Hiçbir Ücret Almadan Konser Yapmayı Kabul Ettiği "ODTÜ Uluslararası Bahar Şenliği" İçin Birçok Ünlü Seferber Oldu! - onedio.com
Haluk Levent'in Hiçbir Ücret Almadan Konser Yapmayı Kabul Ettiği "ODTÜ Uluslararası Bahar Şenliği" İçin Birçok Ünlü Seferber Oldu! - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir