Görüş Bildir
Haberler
ODTÜ Rektörlüğünden Karar: 'Vaka Artışları Nedeniyle Mezuniyet Töreni Yapılmayacak'

ODTÜ Rektörlüğünden Karar: 'Vaka Artışları Nedeniyle Mezuniyet Töreni Yapılmayacak'

Batuhan
14.09.2021 - 09:55

ODTÜ Rektörlüğü, öğrenciler ve akademisyenlerden gelen taleplere karşın her yıl geleneksel olarak Devrim Stadyumu’nda gerçekleştirilen ve mezun olan öğrencilerin çeşitli pankartlar ile katıldığı mezuniyet törenini 'vakaların arttığı' gerekçesiyle yapmama kararı aldı. Bölümlerin, kendi olanakları ile küçük törenler yapılabileceği açıklandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Normalleşme sürecine girilmesi ile birlikte öğrenciler ve akademisyenler, törenin yeniden Devrim Stadyumu’nda yapılması çağrısıyla eylem yapmış ve sosyal medyada çalışma gerçekleştirmişti. Rektörlük, çağrıların ardından 2 Eylül’de, mezun olan öğrencilere törene ilişkin bir ileti gönderdi.

"Geleneklerin ortadan kaldırılması amaçlanıyor"

"Geleneklerin ortadan kaldırılması amaçlanıyor"

'Vakaların arttığı' kaydedilen iletide, “Diploma töreni yapılması durumu çok boyutlu riskler taşımaktadır. Kişi sayısında kısıtlamalar yapılsa bile tören düzenlenmesinin mevcut şartlarda mümkün olmadığı durumu kesinlik kazanmıştır” denildi.

Ayrıca iletide, 'geçen yıllarda düzenlenen törenlerde bazı istenmeyen ve üniversiteye yakışmayan gelişmelerin yaşandığı' belirtildi.

Cumhuriyet'ten Sefa Uyar'ın haberine göreODTÜ Atatürkçü Düşünce Topluluğu Başkanı Banu Poyraz, “Pandeminin bahane edilmesiyle geleneklerin ortadan kaldırılması amaçlanıyor” dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
39
35
7
4
2
1
1
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
rcpbyrm

arkadaş geçen gün aşısızlar toplanırken neden bu karar alınmadı ????

demet s.

Bunlar hep hükümetimizi aciz gösterme çalışmaları... Hükümetimiz son 19 yılda sağlık sisteminde devrim yapmıştır. Dünyanın en çok aşı yapan ülkesiyiz. odtü y... Devamını Gör

sinemmmm

tedbirlerini alıp ona göre yaparsın. İTÜ yaptı cok da güzel oldu. Yapılamıyorsa bunun sorumlusu ODTÜ dür