Görüş Bildir
Haberler
TV
O Ses Türkiye'ye Katıldıktan Sonra Müzik Dünyasına Adım Atan 14 Şarkıcı

etiket O Ses Türkiye'ye Katıldıktan Sonra Müzik Dünyasına Adım Atan 14 Şarkıcı

Borgen
18.10.2016 - 12:00

Bu sene altıncı sezonunu izlediğimiz O Ses Türkiye, birçok ismin müzik dünyasında bir yer edinmesine vesile oldu. Bugüne kadar yarışma sayesinde adını duyuran ve single-albüm çıkaran isimleri derledik.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

1. İrem Derici

1. İrem Derici

O Ses Türkiye'den çıkan en ünlü isim İrem Derici. İstediği gibi jüriyi kendine döndürmeyi başaramasa da kısa sürede bu sefer bir diğer ses yarışması Rising Star Türkiye'de jüri koltuğunu oturdu. Derici dokuz single çıkardıktan sonra bu sene Dantel isimli 11 şarkılık bir albüm de yaptı.

2. Rümeysa

2. Rümeysa

Hiçbir jüriyi kendine döndürememesi ve ardından Sezen Aksu'nun Hülya Avşar'ı arayıp azarlaması ile gündeme gelen Rümeysa, ilk teklisini bu senenin başında çıkardı. Rümeysa, Yansın İstanbul'dan sonra yazın ise Anlasana teklisini piyasaya sürdü.

3. Aziz Kiraz

3. Aziz Kiraz

Geçen senenin finalisti Aziz Kiraz, bir ay önce çıkan Efso adlı single çalışmasıyla piyasadaki en yeni isimlerden biri oldu.

4. Ertunç Tuncer

4. Ertunç Tuncer

Baba Candır dizisindeki oyunculuğuyla genç kızların sevgilisi haline gelen Ertunç Tuncer, altı ay önce çıkardığı Adam Olmazsın teklisiyle müzik alemine de iyi bir başlangıç yaptı.

5. Zeo Jaweed

5. Zeo Jaweed

Diğer yarışmacılara göre yarışmadan önce de bilinilirliği yüksek olan isimlerden Zeo Jaweed. İlk yasal albümünü ise bu yaz çıkardı. Zeoloji albümünde on şarkı bulunuyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

6. Ayda Mosharraf

6. Ayda Mosharraf

2013 yılında O Ses Türkiye'de finalist olan Ayda, geçen sene Boğaz'da Yangın Var isimli single'ı ile müzik dünyasına adımını attı.

7. Oğuz Berkay Fidan

7. Oğuz Berkay Fidan

İlk sezonun birincisi olan Oğuz Berkay Fidan, 2013'deki ilk teklisinde takımında yer aldığı Murat Boz ile düet yaptı. 2014'de de iki single çıkartan Oğuz Berkay, son olarak Sadece Ol Düşlerimde ile yankı uyandırdı.

8. Mustafa Bozkurt

8. Mustafa Bozkurt

2013'de özellikle Ahmet Kaya şarkılarındaki başarısıyla gündeme gelen ve yarışmanın şampiyonu olan Mustafa Bozkurt'un, 2014'de Yalnızım adlı bir albümü yayımlandı.

9. Melis Kar

9. Melis Kar

2014'de Kaçak adlı albümüyle müzik dünyasına giriş yapan, geçen sene Yerin de Dolmuyor ki isimli bir single çıkaran Melis Kar, nisan ayında da Halil Sezai ile düet yaptığı Yalnız Masal şarkısıyla yeni teklisini piyasaya sürdü.

10. Erkam Aydar

10. Erkam Aydar

O Ses Türkiye sonrası Adını Kalbime Yazdım dizisinde oyunculuk yapan Erkam Aydar, o sene bir de Duygularım adlı bir albüm yaptı. Erkam son olarak Sevda Kuşun Kanadında dizisinde oynuyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

11. Ozan Pehlivan

11. Ozan Pehlivan

Ozan Pehlivan daha önce İrem Derici ile düet yaptığı Hadi Eyvallah şarkısını, geçen ay tek başına single olarak çıkardı.

12. Bahtiyar Özdemir

12. Bahtiyar Özdemir

Geçen ay çıkan teklilerden biri de Bahtiyar Özdemir'in Lokum single'ıydı.

13. Elnur Huseynov

13. Elnur Huseynov

Azerbaycanlı Elnur Huseynov, 2015'de Ebru Gündeş'in takımında yer aldı ve şampiyonluğa kadar yürüdü. Elnur geçen sene Karanlıklara Teslim olmam isimli teklisini çıkardı.

14. Hasan Doğru

14. Hasan Doğru

2014'ün şampiyonu opera sanatçısı Hasan Doğru olmuştu. Sesi dışında karakteriyle de seyircinin beğenisini toplayan Hasan Doğru, geçen sene Drama Köprüsü teklisini piyasaya sürdü.

Bonus: Ahmet Parlak

Bonus: Ahmet Parlak

Aslında O Ses Türkiye yarışmacısı olmayan ama yarışma sayesinde ünlenen Ahmet Parlak, Mart ayında Usta adlı teklisiyle kendisini müzik aleminin içinde buldu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1813
356
197
144
132
112
77
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın