Görüş Bildir

etiket O Film Gibi Bir Kurtuluş Hikâyesinin Kahramanı: Boğa Ferdinand İzmir'deki Yeni Yuvasında

Anasayfa > Gündem

Kurban Bayramı'ndaki müthiş firarıyla gündeme geldi, Rize'den Trabzon'a kadar yüzdü.  'Büyük kaçış' Türkiye'ye damgasını vurdu ve Ahbap devreye girdi. O artık ünlü, öyle ki adına açılmış sosyal medya hesapları var. Fotoğrafları sosyal medyada çok paylaşılanlar arasında. Ve Şimdi İzmir'deki yeni yuvasında.... Onun adı Ferdinand!

Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarılan boğayı sanatçı Haluk Levent’in kurucusu olduğu Ahbap Platformu satın almıştı.

"Yeni yuvasında geçmişini unutturmaya çalışacağız"

"Yeni yuvasında geçmişini unutturmaya çalışacağız"

‘Ferdinand’, çarşamba günü Trabzon’dan İzmir’deki Kurtarılmış Çiftlik Hayvanları Barınağı’na gönderildi. Bir kargo şirketine ait kamyona bindirilerek 3 bin kilometre yol katettikten sonra Kemalpaşa’daki barınağa ulaşan ‘Ferdinand’, çiftlikte heyecan uyandırdı. Çiftliğin kurucusu Sibel Çağlar, 3 gündür ‘Ferdinand’ın gelmesini beklediklerini söyleyerek, “Travmatik bir çocuk. O nedenle biz geçmişini unutturmaya çalışacağız.” dedi.

"Özgür, sevgi dolu, bir kedi ve köpekten farksız yaşamaya devam edecek"

"Özgür, sevgi dolu, bir kedi ve köpekten farksız yaşamaya devam edecek"

DHA'da yer alan habere göre, yeni hayatına alışmaya çalışan Ferdinand’ın şu anda yaşadığı travmadan dolayı ürkek olduğunu, biraz da hırçınlık gösterecek gibi göründüğünü söyleyen Sibel Çağlar, “Zaten boğalarda bu gayet normal bir davranış. Güven sağlayacağı bir süre geçecek önce, kendisine ait bir saha planlıyoruz. İnşaatına başlayacağız en kısa zamanda. Önce psikolojisini düzelteceğiz, sağlık kontrolünden geçireceğiz. Sağlık kontrolleri bittikten sonra güvenini kazanmaya başlayacağız. Güveni kazandıktan sonra, ‘Patrik’ isimli bir başka boğamız var. Özgür, sevgi dolu, bir kedi ve köpekten farksız yaşamaya devam edecek” diye konuştu.

Twitter bazı kullanıcılar neden ağzının iple bağlı olduğunu sordu 👇

Haluk Levent de konuya açıklık getirdi...

Sosyal medyada fenomen olan Ferdinand için destek mesajları gelmeye devam ediyor: 'Parti kur oy verelim'

Sosyal medyada fenomen olan Ferdinand için destek mesajları gelmeye devam ediyor: 'Parti kur oy verelim'
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
413
246
93
10
6
5
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?