Nusaybin'de Bombalı Saldırı: 3 Polis ve 1 Çocuk Yaralı

47PAYLAŞIM

MARDİN'in Nusaybin İlçesi'nde yol kesip barikat kuran terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H'lilere müdahale eden polise ait zırlı araca, bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda yaralanan 3 polis memuru, Nusaybin Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Nusaybin İlçesi Yeşilkent Mahallesi Lozan Caddesi'nde akşam saatlerinde toplanan yüzleri maskeli bir grup maskeli YDG-H'li, araçları durdurarak, kontak anahtarlarını aldı. YDG-H'lilere daha sonra bu araçlarla barikat kurup yolu trafiğe kapattı. 

Bölgedeki Mobese kamerasını da pompalı tüfek ile ateş ederek etkisiz hale getirmek isteyen grup, bölgeye zırhlı polis araçları gelince ara sokaklara kaçarak izlerini kaybettirdi. Buradan ayrılan grup daha sonra Yenituran Mahallesi ara sokaklarda barikat kurarak sokağın girişini kapattı. Mobese kemarasınada ateş eden grup, gelen polisin zırhlı aracına el yapımı patlayıcı ile saldırı düzenledi. Saldırıda, 3 polis memuru ile 14 yaşındaki 1 çocuk yaralandı. Yaralılar Nusaybin Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınırken, hayati tehlikelerinin olmadığı belirtildi.

  • DHA
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir