Görüş Bildir
Haberler
Noel Baba’ya Kelime-i Şehadet Getirtip Müslüman Yaptılar

Noel Baba’ya Kelime-i Şehadet Getirtip Müslüman Yaptılar

Ulaş
30.12.2015 - 18:14

Bolu'da geçen yıl Noel Baba'yı yeniçeri kılığına girip kovalayarak yılbaşı kutlamalarına tepki gösteren BBP'li gençler, bu kez caddede kovalayarak yakaladıkları Noel Baba'yı 'kadı'nın karşısına çıkardı. Noel Baba, kadının kendisini 'affetmesi' üzerine Müslüman oldu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

BBP’liler yılbaşı kutlamalarını yine kentin en işlek caddesi İzzet Baysal’da protesto etti. Gençler, geçen yıl caddede hediye dağıtan Noel Baba’yı yeniçeri kılığında kovalayıp yakaladıktan sonra padişahın huzuruna çıkarmış, padişah da Noel Baba’yı kentten kovmuştu.

BBP’li gençler, bu kez aynı caddede hediye dağıtırken yakaladıkları Noel Baba’yı kadı önüne çıkardı. Kadı rolünü oynayan eski BBP Bolu İl Başkanı Mahmut Alan, Noel Baba’ya neden kaçtığını sordu. Noel Baba, Hz. İsa’nın doğumu olan Noel’i kutladıklarını, kırmızı kıyafetlerler giyerek, içki içip eğlendiklerini, halkın da bu durumdan hoşnut olduğunu söyledi. Halktan temsili iki kişiyi çağıran kadı, onların da kutlamalardan mumnun olduklarını söylemesi üzerine Noel Baba’yı, zorlama olmadığı gerekçesiyle serbest bıraktı.

Kadının kararına şaşıran Noel Baba, “Bana Türklerin barbar olduklarını söylüyorlardı” dedi. Kadı ise Noel Baba’ya, İslam dininde barbarlık ve zorlama olmadığını söyledi. Bunun üzerine Noel Baba da Müslüman olmak istediğini belirtti. Noel Baba, Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Mahmut Alan, geçen yıl Noel Babalı yılbaşı protestosunun bu yıl devamını yaptıklarını söyledi. Alan, “Bizim insanlarımızın yılbaşını Noel olarak değil de eğlence olarak gördüğünü biliyoruz. Ama benzememeye çalışmak, onlardan olmamaya çalışmak, hazreti peygamberimizin hadisleriyle de sabittir. Onlar bizim bayramımızı kutlamıyor, biz niye onların bayramını kutluyoruz? Çok ilginç. Uyarmak amaçlı güzel bir piyes yaptık” dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
55
31
15
6
3
2
0