Görüş Bildir
Haberler
Nihat Hatipoğlu Sosyal Medya Günahlarını Açıkladı: 'Her 'Like'ın Hesabı Sorulacak'

etiket Nihat Hatipoğlu Sosyal Medya Günahlarını Açıkladı: 'Her 'Like'ın Hesabı Sorulacak'

Yüksel Venedik
06.01.2019 - 21:28 Son Güncelleme: 07.01.2019 - 11:31

İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Sabah gazetesine verdiği röportajda sosyal medyada haram olabileceğini düşündüğü davranışları açıkladı. 

DM'den yürümenin çirkin bir hareket olduğunu söyleyen Hatipoğlu, ahirette her 'like'ın hesabı sorulacak dedi...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

'Sosyal medyaya yemek fotoğrafı yüklemeyin'

'Sosyal medyaya yemek fotoğrafı yüklemeyin'

İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Sabah gazetesinden Pınar Yıldız Yüksel'e verdiği röportajda, sosyal medyanın günahları olarak gördüğü davranışları açıkladı. 

Sosyal medyada yemek fotoğrafı paylaşmanın caiz olmadığını söyleyen Hatipoğlu, konuyla ilgili 'Bir yemekte birkaç yüz lirayı birden harcayıp kalkanlar da var, o parayla bir ay geçinenler de. Temkinli olmamız gerekir. Daha özenli hesaplar açabiliriz.' dedi.

'Ahirette paylaşım ve beğenilerimizden dolayı sorgulanacağız'

'Ahirette paylaşım ve beğenilerimizden dolayı sorgulanacağız'

'Ahiret aleminde hiç hesaba katmadığınız şeylerden dolayı sorgulanacaksınız' diye bir ayet olduğunu söyleyen Nihat Hatipoğlu, paylaşım ve beğenilerden ötürü herkesin dikkatli olması gerektiğini söyleyerek 'Harama girmeyin, yanlış haber paylaşmayın, araştırmadan kişi hakkında yorum yapmayın. İftirayı paylaşmış olabilirsiniz. ' dedi.

Günahın sadece içki, kumar ve zina olmadığını söyleyen Hatipoğlu, 'Bir şeyi beğenirken 10 kez düşünün' dedi.

'DM'den yürümek çirkin bir hareket'

'DM'den yürümek çirkin bir hareket'

Hatipoğlu, evli ve bekar erkeklerin beğendikleri kadınlara sosyal medyadan mesaj atması konusu ile ilgili olarak, 'Çok çirkin bir hareket. Bir kadın evli ya da bekâr, bir erkek ona âşık oldu diyelim (zıttı da olabilir). Telefonunu bulup ona bir mesaj yazıp 'Sizi seviyorum' dedi. Evli olana bunu atmaması gerekiyor. Bekâr olanı ise sevebilir, insanlar aşklarından sorgulanmaz ancak karşı taraf ben şu anda evlenmeyi düşünmüyorum dediğinde bu orada bitmeli. Ancak bu tek gecelik ilişki gibi teklifler haramdır.' dedi.

'YouTuber olacağım derken günah işlemeyin'

'YouTuber olacağım derken günah işlemeyin'

Sosyal medya fenomenleri ile ilgili olarak, 'Bir insan bunu meslek edinebilir, buradan çok da para kazanabilir ancak para kazanmanın da bir onuru ve haysiyeti olmalı. Para kazanırken başkalarının hakkına girmemeli. İnsanların, çocukların izlemesinin sakıncalı olacağı videolar paylaşmamalı. Bir insan hakkında olmayan şeyleri varmış gibi gösteren videoları paylaşmak Allah katında günahtır.' uyarısında bulunan Nihat Hatipoğlu, 'üç arkadaşınızı etiketleyin' temalı çekilişler içinse, 'Sormadan etiketlemek başkasının hakkına giriyor' yorumunda bulundu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
775
503
250
124
64
32
29
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Kzlt

Oteline kaçak kat çıkıp bina boşluğunu kendi arsasına katmak günah değil. Sadece topluma islam motifli metafizik satarak emeksiz binlerce lira kazanmak ta gü... Devamını Gör

özkan mart

Yazık ya 1500 yıl önceki arapların dinini 21. yüzyıla uyarlamaya çalışıyorlar,çok komik oluyor :)

sokakmagandasi

Bunun bide evrimi , big bangı islama uyarlama kısmı var ki o çok daha komik aq

nisastayiyen

cimbizla cekip almissiniz adamin dediklerini. Soru sormuşlar dm'dem yürümek günah mi diye.. adam gene düzgün cevap vermiş.. Her ne kadar TVde din hakkında yo... Devamını Gör