Ne Kadar Takıntılısın?

Psikoloji Testleri-

Verdiğin cevaplara göre senin ne kadar takıntılı bir insan olduğunu söylüyoruz! 

Haydi teste! 

1. Cinsiyetini öğrenelim.

2. Kaç yaşındasın bakalım?

3. İlk olarak, eski erkek/kız arkadaşını sosyal medyadan stalklar mısın?

Evet, neredeyse her gün stalklarım.
Aklıma geldiği zamanlarda bi bakarım.
Yok böyle bir şey hiçbir zaman yapmam.

4. Peki senin için insanların dış görünüşü çok önemli midir?

5. Başına gelen sorunları genelde etrafındaki insanlara anlatır mısın?

Çok yakınım dediğim kişilere anlatırım.
Hayır kimseye anlatmam kendi başıma hallederim.
Yaşadığım soruna göre değişebilir.

6. Ailen ile arandaki bağ arkadaş gibi diyebilir miyiz?

7. Ve son olarak, bize burcunu söyle de testimizi bitirelim. 😉

Sen fazlasıyla takıntılı bir insansın!

Sen o kadar takıntılı bir insansın ki böyle bir şey görmedik. Etrafındaki insanların senin için ne düşündükleri her şeyden önemlidir. Bazı insanlar bunun farkında olmadan hayatlarını etrafındaki insanların düşüncesine göre yaşarlar. Fakat hiçbir zaman mutlu olamadıklarını söylemeliyiz. Çünkü ne kendi kişiliğini yansıtabiliyor ne de kendini mutlu edecek şeyleri yapabiliyor. "Aman bu insanlar ne der?" diye diye kendini kısıtlamaktan artık vazgeçmelisin. Bu hayat senin hayatın ve dilediğince yaşaman için çaba göstermelisin. İnsanların eline malzeme verdiğin anda her şey senin için daha kötü olur. Çünkü en ufak bir söylemleri bile seni etkiler. Her söylenenlerin altında artık bir şey aramaya başlarsın. E doğal olarak, hayatı olduğu gibi yaşayamazsın. İçinden geleni yapmak isterken sürekli kendini sorgulamaya başlarsın. Bu istediğin kıyafet olsun, söyleyeceğin bir söz olsun fark etmez. Hep yanlış anlaşılacağım ya ada komik duruma düşeceğim düşüncesi senin öz güvenini zedelemeye başlar. Buna kesinlikle izin vermemelisin. Çünkü aslında insanlar sen izin verdiğince hayatına karışırlar. Bu tamamen senin elinde. Kendi sınırlarını çizmeli ve insanların senin hakkında yorum yapmalarına izin vermemelisin. He baktın hala yapıyorlar, onların söyledikleri umrunda olmamalı. Çünkü herkesin bir yorumu vardır. Eğer onları dinlemeye kalkarsan, bunun sonu gelmez ve sen hep mutsuz olursun. Böylesine güzel bir karakterin ve kişiliğin varken gizlememelisin. Emin ol, kendin olduğunda ve insanların senin hakkındaki düşüncelerini önemsemediğinde daha çok mutlu olacaksın. Etrafındaki insanlar seni olduğun gibi kabul edecek. Ve her şey güzelleşecek...

Bazen takıntılarda boğuluyorsun!

Sen aslında çok takıntılı bir insan değilsin fakat hayatındaki bazı insanları çok ciddiye alıyorsun. Onların söylediği şeyler senin için çok büyük anlam ifade ettiği için zaman zaman takıntılı bir insana evrilebiliyorsun. Fakat hayatında çok önemli insanlar olsa bile bunu kendine takıntılı hale getirmemelisin. Çünkü seni kötü etkileyecek bir şeyse eğer bunu kendine yapmamalısın. Sen etrafındaki insanların mutluluğu için elinden geleni yapan, her söyleyeceğin şeyi bin kere düşünen bir insansın. Sen böylesine düşünceli bir insanken onların umarsızca söylemleri seni etkilememeli. Bunları takıntılı hale getirmemelisin. İnsan bazen en yakınındaki kişinin ona zarar verdiğini göremiyor. Görse bile onun karakteri öyle deyip görmezden geliyor. Fakat sende yarattığı büyük sıkıntıyı göremiyorlar. Senin canının nasıl acıdığını, bazı cümlelerin seni nasıl etkilediğini göremiyorlar. Bunları takıntı haline getirmek seni fazlasıyla yıpratıyor. O yüzden her ne kadar çok takıntı yapmadığını düşünsen de içten içe bu sorunu yaşıyorsun. Bunu yaşamamak adına ya kendi kendine bir şeyleri değiştirmelisin ya da etrafındaki insanları gözden geçirmelisin. Çünkü sana zarar vermekten başka bir şey yapıyorlar.

Dünyanın en rahat insanısın!

Valla senin kadar rahat bir insan görmedik! Kafan o kadar rahatki kendinden başkası umrunda değil. He böyle diyoruz diye bize sakın kızma. İnsanlar yüzünden kendine takıntı edeceğin bir durum söz konusu bile olamaz. Önceden herkesi her şeyi çok düşünen bir insandın. Fakat insanlardan nasibini aldın ve artık kendi içine yönelmeye başladın. O yüzden sadece kendin varsın. Birini sevmiyorsan asla uğraşmazsın. Amannn zaten düşünceli ol ol nereye kadar değil mi? Sen ne kadar takıntılı olursan ol, insanlar bir şekilde seni üzmeyi başarıyor. O yüzden eğer biri senin yanında olmak istiyorsa buyursun gelsin. Sen böyle bir insansın ve kabul edene kapın açık. Öyle boş şeyler için kendine takıntı yapmazsın mesela. Hayatın tadını çıkarmaya, eğlenmene bakarsın. Bunca zamandır her şeyi ciddiye aldın da ne oldu? Bu sefer de sen düşüncesiz, rahat bir insan ol bakalım. Tüm bu düşünceler kafandan geçiyor ve keyfine bakabiliyorsun. He tabii ki de ailen için bunun aynısını söyleyemeyiz. Senin için ailen çok önemli ve onlardan başkasını düşünmezsin. Eğer düşünceli olduğun birileri varsa o da  ailendir. Çünkü arkadaş gider, sevgili gider, herkes gider ama aile bambaşkadır. Senin her zaman yanında olur ve destek çıkar. O yüzden onlar dışında kimse seni alakadar etmez. Zaten başında onca dert varken bir de kendi çıkarları için sana yaklaşan insanların derdini mi kafana takacaksın canım. Valla herkesin yapmak istediği bir karaktere bürünmüşsün. Takıntı yaparak hayat mı geçer be! :)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
wednesday-addams

Dünyanın en rahat insanı falan değilim asıl savaşım kendimle!

serra1234

Dünyanın en rahat insanıymışım 🤪😂😂😂

sebcml

Dünyanın en rahat insanıymışım takıntım az daha ilerlerse obsesif kompülsif bozukluğa girecek haberleri yok 😂

noblesseraizel

Amk cinsiyet kısmına öyle Bi herif bırakmışsınız ki işaretlemeye utandım

oyku-canbolat

dünyanın en rahat insanıyım

Görüş Bildir