Nazlı Çiçek Gezginer Yaşam Savaşını Kaybetti: Minik Öykü Arin İçin Donör Olduktan Sonra Lösemi Teşhisi Konmuştu

 > -

İzmir'de yaşayan 21 yaşındaki Nazlı Çiçek Gezginer'e kök hücre nakli olmayı bekleyen 3,5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı'ya donör olduktan 39 gün sonra lösemi teşhisi konuldu. Doğum gününde kemoterapi ile tanışan genç kız, tedavisinin sürdüğü Ege Üniversitesi Hastanesi Hematoloji Bölümü'nde hayatını kaybetti.

Nazlı Çiçek Gezginer, tüm Türkiye'nin uygun ilik için seferber olduğu Öykü Arin için donör olmuştu

Donör Arayışı Sürüyor: İlik Nakli Bekleyen 3,5 Yaşındaki Öykü Arin Yazıcı İçin Yurt Dışında da Kampanya Başlatıldı - onedio.com
Donör Arayışı Sürüyor: İlik Nakli Bekleyen 3,5 Yaşındaki Öykü Arin Yazıcı İçin Yurt Dışında da Kampanya Başlatıldı - onedio.com

DHA'nın aktardığı habere göre, 21 yaşındaki Gezginer, donör olduktan sonra kendisinin de lösemi hastası olduğunu öğrendi. Hastaneye kulak ve boğaz ağrısı ile ateş şikayetleri ile giden genç kız, doğum günü olan 27 Şubat günü kemoterapi tedavisi görmeye başlamıştı.

Ege Üniversitesi Hastanesi Hematoloji Bölümü'nde tedavi altına alınan Gezginer'den bugün kötü haber geldi.

Gezginer'in yaşamını yitirdiğini kız kardeşi Müjdem Gezginer sosyal medya hesabında duyurdu...

Baba Sezginer donör olma çağrısında bulunmuştu

DHA'ya konuşan ve kızı için donör çağrısında bulunan baba Ziya Gezginer, "Bunun yayılmasını, duyulmasını istememizin tek sebebi, insanların umut olmaları. Umut olup, sonuna kadar gideceklerse donör olsunlar. Çünkü Sağlık Bakanlığı’ndan açıklanan veriler, donörlerin yüzde 95’inin vazgeçtiğini gösteriyor. Siz donör olarak gidip imza atıyorsunuz, uyumluysa hasta yakınlarına 'donör, ilik bulundu' deniyor. Hasta hazırlanıyor, umutlanıyor. Belki de ölümü bekliyor. Kemoterapiden bıkmış, hastanede aylarca yatmış hastalar bunlar. Ama insanlar üç dakika, beş dakika canları acıyacak diye korkup vazgeçiyorlar" dedi.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir