Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Nasıl Daha Fazla Çikolata Yerim Diye Düşünenlere 10 Alternatif

371PAYLAŞIM

Çikolatanın Faydaları Ve Zararları Nelerdir?

Çikolata üzerine yapılan araştırmalarda, kakaonun antioksian etkisi nedeniyle bağışıklık sistemini güçlendirdiği ortaya çıkmıştır. Burada bahsedilen bitter çikolatadır; süt ya da diğer katkı maddeleri çikolatanın yapısını tamamen değiştirmektedir. En sağlıklı çikolata olarak gösterilen bitter çikolatada kakao oranı yüksek ve şeker oranı düşüktür.

Kalp ve Dolaşım Sistemi İçin Çok Faydalı

Çikolata, içerdiği flavonoit maddesi nedeniyle kanın pıhtılaşmasını önler. Dolaşımı olumlu yönde desteklerken, kolesterol ve tansiyonu da dengeler.

Doğal bir seratonin (mutluluk hormonu) deposu olan çikolata, tüketildiğinde kişide sakinleştirici bir etki yapar.

İçerdiği Polyphenol sayesinde vücudun zararlı etmenlere karşı daha dirençli hale gelmesine yardımcı olur. Polyphenol, en çok saf kakao tozunda bulunur. Bitter çikolatada ise, sütlü çikolatanın iki katından fazla miktarda Polyphenol bulunur.

Yüksek Glisemik İndeksli bir besin olan çikolatanın, diyabet hastaları veya aşırı kilolu kişiler tarafından tüketmesi sakıncalıdır. Şeker hastaları, uzman hekim kontrolünde diyet çikolata tüketebilir.

Çikolatanın migren ağrılarını tetiklemesinden dolayı, baş bölgesindeki kronik ağrılardan yakınanların sınırlı olarak tüketmesi öneriliyor.

Kaynak: http://www.diyetzayiflama.com/cikolatani...

1. Yaz Aylarının Vazgeçilmezi Çikolatalı Dondurma

2. Enfes Pop Tarts

3. Çikolatalı ve Çilekli Krep

4. Çikolatalı Buzlu Kahve

5. Çikolatalı Fıstık Ezmesi

6. Çikolatalı Brownie

7. Çikolatalı Rugelach

8. Çikolatalı Fransız Tostu

9. Çikolatalı Cheesecake

10. Çikolatalı Granola Bar

ONEDİO YEMEK SUNAR!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir