Mustafa Balbay'ın 'Deniz Gezmiş' Kitabı 'Güvenlik' Gerekçesiyle Meclis'e Sokulmamış

9PAYLAŞIM

CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, partisinin eski milletvekillerinden Mustafa Balbay'ın "Bitmeyen Deniz Gezmiş" isimli kitabının "güvenlik" gerekçesiyle Meclis'e alınmadığını söyledi.

CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, Mustafa Balbay'ın kitabının güvenlik görevlileri tarafından Meclis'e alınmadığı iddialarını gündeme taşıdı. Sümer, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmasında, dün bazı milletvekillerini ziyarete gelen bir avukatın çantasında bulunan CHP eski milletvekili Mustafa Balbay’ın "Bitmeyen Deniz Gezmiş" adlı kitabının güvenlik görevlileri tarafından incelendiğini ve içeri sokulmasına izin verilmediğini kaydetti.

"Mustafa Balbay’ın da mı Meclis’e girmesini yasaklayacaksınız?"

Sümer, kitapta nasıl bir sakınca olduğunu soran avukata "Güvenlik gerekçesiyle bu tür siyasi kitaplara izin vermeyeceğiz" yanıtının verildiğini aktararak yasaklanan kitabı Genel Kurul’da gösterdi. Sümer şöyle devam etti:

“Sayın Balbay’ın kitabının Meclis yerleşkesine alınması nasıl bir güvenlik zafiyeti doğuruyor? Bakın, kitap şu an Genel Kurul’da ve benim elimde. Nasıl bir güvenlik eksiğine neden oldu? Kitabın yazarı eski milletvekilimiz Mustafa Balbay’ın da mı Meclis’e girmesini yasaklayacaksınız?”

Balbay: "Deniz Gezmiş haykırmaya devam ediyor"

Mustafa Balbay da Twitter hesabından yazdığı mesajda, kitabının Meclis'e sokulmadığını belirterek tepki gösterdi ve "Amerikan Emperyalizmine hayır diyen Deniz Gezmiş haykırmaya devam ediyor" dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir