Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Mürekkep Testine Göre, Sen Hangi Rahatsızlığa Sahipsin?

 > 
62bPAYLAŞIM

İsviçreli psikiyatrist Hermann Rorschach tarafından bulunan ve mürekkep testi olarak da bilinen Rorschach testi, kişinin bilinçaltını ortaya seren bir testtir. Bu dünyaca ünlü teste göre sen hangi rahatsızlığa sahipsin?

Çok önemli not: Bu test, bütün testlerimizde olduğu gibi eğlence amaçlı üretilmiş olup, testin hiçbir şekilde bilimsel dayanağı yoktur! Gerçek Rorschach testi için lütfen yetkin kişilerden, psikologlardan destek alın!

1. Burada ne görüyorsun?

Yarasa
Kelebek
Kadın Figürü
Katil Balkabağı
Yüz veya hayvan
Maske
Kadın vücuduyla alakalı negatif şeyler
Güve

2. Burada ne görüyorsun?

2 erkek figürü
2 kadın figürü
Hiçbir şey
Gülen surat
Meymenetsiz bir surat
Burada resim falan yok ki!

3. Burada ne görüyorsun?

Ayı
Goril
Bir adam
Tehditkar bir adam figürü
Tehditkar bir kadın figürü
Yaban domuzu
Hiçbir şey görmüyorum

4. Burada ne görüyorsun?

Yengeç
Istakoz
Örümcek
Tavşan kafası
Hiçbir şey
Solucan
Yılan ve ben bu karttan rahatsız oldum
Baloncuk çıkartan veya sigara içen bir surat

5. Bu sana nasıl bir şeymiş gibi göründü?

4 ayaklı bir hayvan
4 ayaklı bir hayvan ama hangisi olduğuna karar veremiyorum
Bu karttan cidden rahatsız oldum
Hiçbir şey göremedim
Bir kadının iç organları
İnsan akciğeri
Erkek karnı

6. Burada ne görüyorsun?

Bir patlama
Yangın
Çiçek açan bir şeyler
Ortada bir bulut gördüm
Hiçbir şey göremedim
Canavar
Kavga
Birbirine bakan iki denizatı

7. Peki ya burada ne görüyorsun?

Gördüğümü tam olarak tanımlayamıyorum
Kadın figürleri
Çocuk suratları
Kavga eden kadınlar
Fırtına bulutları
Gaz lambası
Canavar suratı
Cinsel organ

8. Burada ne gördün?

Hayvan Postu
Sandal
Denizaltı
Büyük burunlu veya uzun sakallı biri
Hiçbir şey
Mantar
Gitar
Göğüs kafesi

9. Burada ne görüyorsun?

İki insan
İskelet surat
Ağlayan kadın
Mantarlar
Ölü beden
Kıyafet
Hiçbir şey
Genital bölgeler

10. Peki, burada ne görüyorsun?

Kelebek veya güve
Yarası kanatları
Timsah
Hareket eden imajlar
Hiç ama hiçbir şey
Makas
Bıçak
Melek kanatları

11. Bu kartta ne görüyorsun?

Kızgın adam suratı
Domuz
Kedi veya köpek
Canavar
Kelebek
Hareket eden bir resim
Kadın memesi
Vallahi hiçbir şey

"Çoklu Kişilik Bozukluğu" çıktı!

Çoklu kişilik bozukluğu ya da benlik ikileşmesi, kişilik bütünlüğünün, birliğinin bozulması şeklinde beliren ruhsal bozukluktur. Bu hastalıkta beyinde şekillenen bazı olguları, kişi kendi dışında olmuş şeyler gibi görür. Bazı hallerdeyse ruhsal bütünlüğün parçalanması daha derinlere iner, kişi kendinde birbirinden farklı iki ayrı varlık var sanır: Bu iki kişi apayrı olmakla beraber bazen bir arada bulunur, bazen de ard arda ortaya çıkar. Bundan başka, hastalık hastanın kendi vücudunu vücut dışında görmesi şeklinde de belirebilir. Belirtileri: Kişi her yaptığı işi kontrol altında tutmaktadır; vücudunun her hareketini kontrol eder; kendini rüyadaymış gibi sayar; aslında her şeyi normal yapıyordur ama kendisine anormalmiş gibi gelir.

"Hipoaktif Cinsel İstek Bozukluğu" çıktı!

Hipoaktif Cinsel İstek Bozukluğu; cinsel aktivite için istek ve cinsel fantezilerin yokluğu veya azlığıdır. Cinsel isteğin varlığı ise çeşitli etkenlere bağlıdır: biyolojik etkenler, yeterli kendilik saygısı, cinsellikle ilgili daha önceki olumlu deneyimler, uygun bir partnerin varlığı, cinsel olmayan alanlarda da partnerle iyi bir ilişkinin olması. Bu etkenlerden herhangi birinde sorun olması isteği azaltabilir. Cinsel istek çeşitli biyolojik, gelişimsel, psikolojik, kişiler arası, kültürel ve çevresel faktörlerden etkilenmektedir. Etkili biyolojik faktörler; hormonal dengesizlik veya yetersizlik, ilaç yan etkileri, akut veya kronik hastalıklardır. Etkileyen gelişimsel faktörler cinsel eğitim ve izin eksikliği; duygusal, fiziksel, sözel ve şefkat yoksunluğu ile geçen çocukluk veya ergenliktir. Psikolojik faktörler ise anksiyete, depresyon, bağlanma güçlükleri, kişilik bozuklukları ve diğer psikiyatrik bozukluklardır. Kişiler arası faktörler ilişki uyumsuzluğu, kayıplar, partnerin cinsel bilgi eksikliği veya cinsel işlev bozukluğudur. Kültürel faktörler ise uygun cinsel birleşme ile ilgili dini veya kültürel adetlerdir. Etkili çevresel faktörler de mahremiyet, güvenlik ve çevre ile ilgili konfordur.

"Şizofreni" çıktı!

Şizofreni; düşünüş, duyuş ve davranışlarda önemli bozuklukların görüldüğü, hastanın kişiler arası ilişkilerden ve gerçeklerden uzaklaşarak kendi dünyasında yaşadığı, genellikle gençlik çağında başlayan bir ruhsal hastalıktır. Şizofreni, kişinin iki kişilikli olması değil, aynı anda iki farklı gerçekliğe inanmasıdır. "Gerçek gerçeklik" normal, sıradan bir insanın algılamasına denk düşerken, "ikinci gerçeklik" sağlıklı bir insanın anlayamayacağı, çoğu kez belli bir sisteme dayalı bir gerçekliktir. Şizofrenik hastalar hastalık öncesi sessiz, arkadaşı az, yalnızlığı seven, tuhaf, güvensiz kişilerdir.

"Sadist Kişilik Bozukluğu" çıktı!

Bu hastalık, diğerlerine karşı zalim, agresif, çıkarcı ve küçültücü davranışlar tarafından nitelendirilir. Şiddet ve hakaret, sadistin sosyal ilişkilerinde yaygındır, çünkü sadist, diğer insanlara karşı ilgiden yoksundur ve diğerlerine zarar vermekten ya da diğerlerini küçük düşürmekten haz duyar. Sadist kişilik bozukluğuyla, kişinin, birini dövmek ve küçük düşürmek gibi sadist hareketlerden cinsel memnuniyet ve hoşnutluk duyduğu cinsel sadizm (Sadomazoşizm) arasında dahi bir ilişki olabilir.

"Cinsel Kimlik Disfori Sendromu" çıktı!

Cinsel kimlik bozukluğu anlamına gelir. Cinsel kimlik disfori sendromu da transseksüalizm gibi kişinin anatomik cinsiyeti ile cinsel kimliği arasında uygunsuzluğun olduğu bir klinik durumdur. Transseksüalizm cinsel kimlik disfori sendromunun en ağır formudur, en aşırı uçta bulunur. Cinsel kimlik disfori sendromunun tek başına ve kalıcı olarak görülmesi nadir görülen bir durumdur.

"Paranoid Kişilik Bozukluğu" çıktı!

Paranoid kişilik bozukluğu bulunan kişiler sürekli şüphe içinde olan, tüm insanlara güvensizlik duyan özelliktedir. Çevresine düşmanca tavırlar sergiler, sürekli huzursuz ve kızgın yapılarıyla bilinirler. Rahatsızlığı bulunan kişiler, tedavi olmak için çaba harcamazlar. Erkeklerde kadınlara oranla daha yaygın bir rahatsızlıktır. Genetik olarak aile bireyleri arasında geçiş yapar. Erken ergenlik döneminde başlaması yaygın olan bozukluğu yaşayan kişilerin kıskanç olmaları dikkat çekici bir özelliktir. Çevresindeki kişilerin, eşlerinin sebepsiz olarak sadakatını sorgular. Hastalar genellikle duygusuz görüntü verir, gerçekçi olmalarıyla gurur duyarlar. Bazı durumlarda ömür boyu sürecek olan bir rahatsızlıktır. Kişilerin çoğunlukla evlilik hayatları ve iş hayatları sorunlarla doludur.

"Beden Dismorfik Bozukluğu" çıktı!

Kişinin bedenini yanlış algılamasına neden olan bir rahatsızlıktır. Çoğunlukla sosyal fobi ve depresyon ile birlikte görülür. Kişi sosyal fobi ve depresyonlarının nedenini vücudundaki anormalliklere bağlı kaybettiği özgüveni olarak düşünür, halbuki sosyal fobisinin, depresyonunun ve bedenini olduğundan farklı ve çirkin görmesinin nedeni, çocukluk ve ergenlik çağında aşağılanarak, utandırılarak özgüvenini kaybetmesidir. Beslenme bozuklukları (anorexia nervosa, obezite, bulimia nervosa, vb.) da bir nevi bu çatı altında toplanabilir.

Sen Tamamen Normalsin!

Sen tamamıyla normalsin. Çok sağlam bir ruhsal yapın var. Kendini çok iyi tanıyorsun; sınırlarını ve potansiyelini de çok iyi biliyorsun. Sağlam bir karakterin var. Hayatın tam bir denge halinde ve dengeni bozan şeylerden alabildiğine uzak duruyorsun. Kısaca zihninde hiçbir sorun yok ve her şeyden önemlisi kendin olabiliyorsun!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mustafa-aydin62

ilk soruda iki tane adam bir böceği tutyo ona benzer bi seçenek yok paranoid kişilik bozukluğu çıktı belki onu düzgün cevaplasam çıkmayacak ,saçma

mustafa-aydin62

ilk soruda iki adam bi böceği tutuyo o seçenek yok, paranoid kişilk bozukluğu çıktı belki onu düzgün cevaplasam çıkmıycak

ecrin-yazici

tamamen normal çıktı benim yanımdan normallik bile geçmez ama...

mehmet-demirtas9

"Çoklu Kişilik Bozukluğu" çıktı!

fusetea6

ya tamamen yalan benim bir sürü rahatsızlığım var psikolojik olarak. Ama bana normal diyor.

ecrin-yazici

banada

Görüş Bildir