Muratbey Mangala Turnuvası Yapıldı: Turnuvaya 69 Okuldan Çok Sayıda Öğrenci Katıldı

-

Muratbey Peynirleri’nin sosyal sorumluluk projelerinden biri olan  “Muratbey Okullararası Türk Zekâ ve Strateji Oyunu Mangala Turnuvası” yapıldı. Pilot bölge seçilen İstanbul Beyoğlu ilçesindeki 69 okulun katıldığı turnuva, Kasımpaşa Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Muratbey, büyük bir heyecana sahne olan turnuvanın sonucunda dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi. 

İlkokul kategorisinde birincilik ödülü Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu’ndan Süleyman Aydoğdu’ya, ikincilik ödülü Haliç İlköğretim Okulu’ndan Ahmet Çelik’e, üçüncülük ödülü ise Namık Kemal İlkokulu’ndan Ümit Kargın’a verildi.

Ortaokul kategorisinde birincilik ödülü Cihangir Münir Özkul Ortaokulu’ndan Mehmet Yener’in olurken, ikincilik ödülü Cihangir Münir Özkul Ortaokulu’ndan Ahmet Saim Alkan’ın, üçüncülük ödülü ise Beyoğlu Ortaokulu’ndan Hamza Bozkurt’un oldu.

Turnuvaya Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı, Beyoğlu Milli Eğitim Müdürlüğü Sosyal Etkinlikler Şube Müdürü Hakan Gündoğar, Muratbey İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü Gülnur Uluğ Elbistanlıoğlu ile Mangala Oyunu’nu Türk kültürüne yeniden kazandıran Araştırmacı Serdar Asaf Ceyhan ve Serkan Aziz Ceyhan katıldı.

Turnuvada öğrencilere ödülleri,  Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı, Beyoğlu Milli Eğitim Müdürlüğü Sosyal Etkinlikler Şube Müdürü Hakan Gündoğar, Muratbey İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü Gülnur Uluğ Elbistanlıoğlu tarafından verildi.

Muratbey İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü Gülnur Uluğ Elbistanlıoğlu, peynire zekâ katan ve çocuklara peyniri yemeyi sevdiren Muratbey’in çocukların zihinsel gelişimi için de önemli bir projeye daha imza attığını söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullarda öğretilmesi teşvik edilen Mangalayı çocuklara öğrettiklerini belirten Elbistanlıoğlu, “Oyunun, gelecek kuşaklara aktarılması ve tanıtılması bakımından da önemli bir görev üstlenmiş olduk. Bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz turnuva için pilot bölge olarak Beyoğlu’ndaki okullar seçildi. Okullara dağıttığımız Mangala oyun setleriyle öğrencilerimiz, rehber eğitmenlerimiz eşliğinde hem Mangala öğrendi hem de turnuvaya hazırlandı” dedi.

Önümüzdeki yıllarda turnuvayı geleneksel hale getireceklerini de vurgulayan Elbistanlıoğlu, “Peynirlerimiz sadece Türkiye’de değil, dünya sofralarında da keyifle tüketiliyor. Muratbey markamız 60’ya yakın ülkede tescilli. Kalite ve lezzetimizden ödün vermeden, büyümeye, yeni ve sağlıklı peynirler yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

CihangirİstanbulKasımpaşaMünir Özkuloyun
Görüş Bildir