Müjdemizi İsteriz! Uzmanlar Kel Erkeklerin Diğer Erkeklere Göre Daha Seksi ve Zeki Görüldüklerini Açıkladı

-

Bakalım kaç kişi saçını kazıtmaya karar verecek? 😅

Barry Üniversitesi'nden Dr. Frank Muscarella'nın öncülüğünde yapılan bir araştırmada kel erkeklerin diğerlerine kıyasla sosyal hayatta daha baskın olduğu görüldü.

Araştırmacılar gördü ki saçı olan erkekler her ne kadar fiziksel olarak çekici görünseler de, kel erkeklerin sosyal statüsü yüksek olanlara göre beğenilme olasılıkları daha yüksek. Kel erkekler, diğerlerini daha dominant ve üstün görseler de onları karşılarında bir tehdit olarak görmediklerini iddia ettiler.

Araştırmalar sırasında Dr. Frank erkek katılımcılara 4 ana kriteri baz alarak yaklaşıyor: Çekicilik, agresiflik, baskınlık ve olgunluk.

Araştırma sırasında bir grup insana saçı olan erkek fotoğrafları gösteriliyor, diğer bir gruba ise aynı erkeklerin dijital ortamda saçı tamamen ortadan kaldırılmış fotoğrafları gösteriliyor. Sonuç ise oldukça şaşırtıcı oluyor: Kel erkekler daha dürüst, zeki ve daha maskülen olarak derecelendiriliyor.

Dr. Frank, Pensilvanya Üniversite'sindeki araştırmalarla birlikte kendi araştırmasını da destekliyor.

Psikolog Albert E. Mannes, insanların kel erkekleri daha güçlü, daha baskın ve başarılı karakterler olarak gördüklerini kanıtlıyor.

Kel erkekler sadece güçlü ve seksi olarak görülmekle kalmıyor aynı zamanda daha başarılı oldukları da söyleniyor.

Saarland Üniversitesi'ndeki araştırmacıların yaptığı analizlere ise 20,000 kişinin fikir havuzuna dayanılarak ortaya çıkarılıyor. Sonuçlar ise kel erkeklerin daha yaşlı olduğu düşünüldüğünü ancak daha bilgili ve zeki olarak görüldüklerini gösteriyor.

Ayrıca araştırmalara göre saçında hafif kellik olan erkekler tam tersi daha kırılgan ve daha az maskülen olarak görülüyor.

Bakalım bu araştırmalardan sonra saçlarını kazıtan erkek sayısında artış olacak mı? 😂

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sule.uygur

Bu tür şeylerin göreceli olduğunu kabul edemediniz gitti. Tüm kadınlar ve tüm erkekler yalnızca belirli kriterlere göre birinden hoşlansaydı üreme hızı da düşerdi. E neslin devamlılığı yani üreme hepimizde bulunan bir güdü değil mi? O zaman çelişiyor. :)

sule.uygur

Ek olarak, önceki yorumlarda söylendiği gibi her kel de verdiğiniz örnektekiler gibi değil yani.

mr.hate

Bir erkeğin aşırı testosterona sahip olması kelliğe neden olur, bu bir bilimsel gerçektir. Ama başka bir bilimsel gerçek de aşırı testosteron üretimi sadece biyolojik rahatsızlıkla oluşmaz, buna düzensiz ya da hiç sex yapamamak, yani halk dilinde abazalık da neden olur ve bir abazadan daha ezik bir kişi varsa, o da kel bir abazadır! *mına koduğumun kel abazaları akldsjaksdhaksjdh

eren-akbas3

Coni babayı koysanız iyiydi.

snooopy

Sanki butun kel erkekler bu adamlar gibi de.. 😂 bizim hüsmen ağa da kel göbekli bıyıklı onu da çekici bulacaklar mi acaba? 🤣 pardon da bu vucutlar hangi erkekte olsa cekici olur 😏

bay-hic-kimse

Boşa dememişler ekmeği elden y.. kelden yiyecen diye

Görüş Bildir