Mucizelere İnanın! Obeziteden Ölmek Üzereyken Kendini Baştan Yaratan Kadının İnanılmaz Değişimi

1.3bPAYLAŞIM

Şimdi sizi yıllarca obezite ile yaşamış bir kadının değişimine tanık edeceğiz. Brezilyalı blogger ve Instagram fenomeni Jessica Valitutto, eski ve yeni hali ile insana "Vay be!" dedirtiyor.

Not: Kilo probleminiz varsa mutlaka bir uzmana danışmalısınız. Her tedavi yöntemi herkes için uygun olmayabilir.

Buyurun tanıştıralım: Bu genç kadının adı Jessica Valitutto. Kendisi Brezilyalı bir blogger ve Instagram fenomeni. Ona bu ününü kavuşturan ise yaşadığı değişim.

Eski yaşamında (eski diyoruz, yenisini birazdan göreceksiniz) 156 kg ile morbid obez teşhisi konmuş kendisine. Yani ölümcül riski bulunan ve insanın ömrünü kısaltan obezite türünden bahsediyoruz.

Yaşadığı hayat sağlığını gittikçe tehdit etmeye başlayınca ve ölümle burun buruna geldiğini hissettikçe hayatının en büyük değişimine karar vermiş.

Hareket etmesi neredeyse imkansız hale gelmiş, bütün günü televizyonun karşısında yatarak geçirmiş. 2010 yılında bu gidişe dur demek için obezite cerrahisine başvurmuş.

Bakın mesela, cerrahi operasyondan sonraki değişim süreçlerinden biri de bu... Daha bitmedi!

Ameliyattan sonra tam tamına 92 kg vermeyi başarmış. 156 kilodan 62 kiloya düşmek nerden bakarsanız bakın büyük bir başarı.

Tabii ameliyatla da bitmemiş her şey. Jessica, kendine bir de kişisel antrenman tutmuş. Sporla birlikte, düşük karbonhidratlı bir beslenme şekline de geçiş yapmış.

Buyurun rahat rahat şaşırabilirsiniz...

Ha bu arada, ameliyat olmak sihirli bir değnek dokunuşu değil. Sonrası oldukça sancılı bir süreç. Jessica da bu zorlukları ve komplikasyonları tek tek yaşamış, zaman zaman depresyona bile girmiş ama hedefine ulaşmayı asla bırakmamış.

Ameliyat sonrası zor süreçte ise onu en büyük motive eden şey, işte bu eski halinin olduğu fotoğraflara bakmak. Baktıkça daha da motive olmuş, tabiri caizse gaza gelmiş...

Bütün bu yaşadığı zorlu süreci, Instagram hesabından ve blogundan an be an yayınlayan Jessica, kendisi gibi obezite sorunları olan insanlara ilham olmak istediğini söylüyor.

Bu ameliyatı olmasaydı muhtemelen şu an ölmüş olabileceğini söyleyen Jessica, eskiden birinin yardımı olmadan yattığı yerden kalkamazken şu an sporu hayatının başköşesine koymuş durumda.

Obezite cerrahisi tek başına bir çözüm değil ve herkese de uygun değil. Ancak inanmak, başarmanın gerçekten de yarısı. Mucizelere inanan herkesin zaman zaman ilhama ihtiyacı vardır. Siz yeter ki inanın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fatih2685

Öz güven nasıl tavan yapmış. Bravo gönülden kutluyorum.

gunesliler

Jessica, kendine bir de kişisel antrenman tutmuş. Kişisel antrenör olmasın editör arkadaşım ? Kadın farklı biri.net!

Gizli Kullanıcı

fistik gibi olmus kalp kalp kalp

Gizli Kullanıcı

biz 6-7 kilo verince bile gıdımızda izi kalıyor. o kadar kiloyu veripde vücudunda kırışıklık veya iz olmaması imkansız. yani bence ikisi farklı kadınlar

Gizli Kullanıcı

spor yapınca taş gibi oluyorsun

Gizli Kullanıcı

Çok biliyosun sen şişkooo.

Gizli Kullanıcı

boyum 150 kilom 150 ezerim seni kurabiye canavarıı

murat-unluturk

çok cahilsin.bu kadar kiloyu veren herkes deri alma ameliyatlarından geçiyor

Gizli Kullanıcı

süte bandırırsan beni kendiliğimden dağılırım

Gizli Kullanıcı

o ameliyatların ne kadar izinin kaldığını sen biliyomusun peki. cahil sözünü de iade ediyorum

Gizli Kullanıcı

sanki başka biri gibi..

Görüş Bildir