Görüş Bildir
Haberler
MSÜ Sınavı Ne Zaman? Başvuru Tarihleri Belli Oldu mu?

MSÜ Sınavı Ne Zaman? Başvuru Tarihleri Belli Oldu mu?

Harp Okullarına ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına girişte uygulanan, Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'na (2022-MSÜ) katılmak isteyen tüm adaylar başvuru tarihi hakkında araştırmalar yapıyorlar. MSÜ 2022 sınavı ne zaman? MSÜ başvuru tarihi belli oldu mu? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılıyor. İşte konu hakkında tüm merak edilenler...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'na (2022-MSÜ) katılmak isteyen tüm adaylar başvuru tarihi hakkında araştırmalar yapıyorlar. Adaylar sık sık internet üzerinden araştırmalarına devam ediyor. Peki MSÜ sınavı ne zaman?

MSÜ Sınavı Ne Zaman?

MSÜ Sınavı Ne Zaman?

2022 MSÜ sınav takvimi henüz açıklanmadı. Söz konusu sınav için başvurular bu yıl, 27 Ocak'ta alınmaya başlanmıştı. Sınav için ise 4 Nisan tarihi belirlenmişti. Sınavın 2022 etabı için de benzer başvuru ve sınav tarihinin olabileceği tahmin ediliyor.

MSÜ Açılımı Nedir?

MSÜ Açılımı Nedir?

31 Temmuz 2016 tarihli ve 669 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması ve Milli Savunma Üniversitesi Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) kurulmuştur. Aynı KHK ile Harp Akademileri Kanunu yürürlükten kaldırılmış; Harp Akademiler, Askeri Liseler ve Astsubay Hazırlama Okulları kapatılmıştır.

Bu İçerik de İlginizi Çekebilir

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
5
4
2
2
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın