MSB: 'Azerbaycan Bugüne Kadar 22 Yerleşim Yerini İşgalden Kurtardı'

 > 
81PAYLAŞIM

Azerbaycan silahlı kuvvetlerinin bugüne kadar Ermenistan işgali altında bulunan 22 yerleşim yerini kurtardığı bildirildi.

Dağlık Karabağ'da Ermenistan'ın saldırıları üzerine başlayan çatışmalar devam ediyor. İşgal altındaki topraklarında ilerleyen Azerbaycan ordusunun bugüne kadar 22 yerleşim yerini kurtardığı açıklandı.

Bölgedeki son durumla ilgili Türkiye'den bir açıklama geldi 👇

Milli Savunma Bakanlığı'nın yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Azerbaycan güvenilir kaynaklarından alınan bilgilere göre; Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri’nin işgal altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı harekatta bugüne kadar, Cebrail ili ile Karahanbeyli, Aşağı Seyitahmetli, Mehdili, Aşağı Maralyan, Kuycak, KendHoradiz, Çakırlı. 

Büyük Mercanlı, Şeybey, Taliş, Karkulu, Şükürbeyli, Yukarı Maralyan, Cereken, Daşkesen, Horovlu, Dejan, Mahmutlu, Caferabat, Sugavuşan ve Papı köyleri olmak üzere toplam 22 yerleşim yeri işgalden kurtarıldı."

Aliyev, askeri harekatı bitirme koşullarını açıkladı 👇

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, askeri harekatı sonlandırma koşulu olarak Ermenistan’ın Dağlık Karabağ’dan çekilmek için bir takvim belirlemesini istedi.

Televizyondan yayımlanan konuşmasında Aliyev, Ermenistan'ın özür dilemesini de talep etti.

Aliyev şöyle konuştu:

Quote Message: Ermenistan ordusu topraklarımızdan çıksın. (Ermenistan Başbakanı Paşinyan) Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü tanıdığını açıklasın. Azerbaycan halkından özür dilesin ve Dağlık Karabağ'ın Ermenistan toprağı olmadığını söylesin. Bize Ermenistan ordusunun işgal ettiği topraklardan çekilmesinin takvimini versin. O zaman biz de ateşkesi sağlayacağız."

Ermenistan ordusu topraklarımızdan çıksın. (Ermenistan Başbakanı Paşinyan) Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü tanıdığını açıklasın. Azerbaycan halkından özür dilesin ve Dağlık Karabağ'ın Ermenistan toprağı olmadığını söylesin. Bize Ermenistan ordusunun işgal ettiği topraklardan çekilmesinin takvimini versin. O zaman biz de ateşkesi sağlayacağız."

Ermenistan, dün Gence kentindeki sivilleri hedef almıştı 👇

Azerbaycan, Ermenistan'ın Gence'de Sivilleri Bombaladığını Duyurdu - onedio.com
Azerbaycan, Ermenistan'ın Gence'de Sivilleri Bombaladığını Duyurdu - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir