Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

⛽️ Motorine Bir Gün Arayla İkinci Zam: 13 Kuruş Fiyat Artışı Bekleniyor

 > 
65PAYLAŞIM

Dün 17 kuruş artan motorinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren 13 kuruşluk yeni bir zam daha yansıtılacak. PÜİS tarafından yapılan açıklamada, "13 Nisan 2018 Cuma gününden geçerli olmak üzere motorin grubunda 13 kuruş fiyat artışı beklenmektedir" denildi.

📈 Brent petrol fiyatlarının 73 dolar seviyesini aşması ve dolar/TL'de süren yüksek tansiyon akaryakıtta yüksek zamları beraberinde getirdi.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) tarafından yapılan açıklamada, "13 Nisan Cuma gününden itibaren geçerli olmak üzere motorin grubunda 13 kuruş fiyat artışı beklenmektedir" denildi. Açıklamada, benzin grubunda zam beklenmediği de ifade edildi.

📊 Dolar/TL dün yeni rekorunu 4,1938 seviyesine taşırken, petrol 3,5 yılın en yüksek seviyesine çıkmıştı.

Motorinin litresine dün gece 17 kuruş zamlanmıştı. Böylece iki günde gelen zam 30 kuruşa ulaştı 🧐

📝 Zammın ardından motorinin ortalama litre fiyatı Ankara'da 5,63 lira, İstanbul'da 5,58 lira, İzmir'de 5,62 liraya yükselecek.

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük çaplı değişiklikler gösteriyor.

🚘 Son gelen zamlarla benzine yılbaşından bu yana yüzde 6.6, motorine ise yüzde 10.9 zam yapılmış olacak.

Yılbaşında benzin 5.57 lira, motorin ise 5.03 lira düzeyindeydi.

📌 Akaryakıtta zam furyası sosyal medyanın da gündeminde...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir