Milyonlarca Takipçisi Olan Dünyanın En Yaşlı YouTuber'ı Mastanamma 107 Yaşında Hayatını Kaybetti!

-

Hindistanda bir eyalet olan Andhra Pradeş'de yaşayan Mastanamma'nın yemek tarifleri paylaştığı "Country Foods" adında bir YouTube kanalı ve milyonlarca takipçisi vardı. Haberimizin detayları için Metro kaynaklı içeriğimize buyurun.

Kaynak: https://www.mirror.co.uk/3am/celebrity-n...

Mastanamma dünyanın en yaşlı YouTuber'ıydı fakat 107 yaşında hayatını kaybetti.

2016'da torunu onun için bir YouTube sayfası açtı çünkü Mastanamma kendi kültürlerine ait birçok yemek yapıyordu ve dünyanın geri kalanı da bu yemekleri görsün istediler. 

Videolarda genellikle yaşadıkları köyde bir alanda oturuyor ve yemek yapıyordu. Piştikten sonra yaptığı yemeğin servisini ise muz yapraklarında yapıyordu.

En çok sevilen ve izlenen tarifi karpuzlu tavuktu.

Bu haftanın başında, ailesi Mastanamma'nın tabutunu paylaşarak öldüğünü duyurdu.

Kanalında bulunan son 3 videoda ise tabutunun köyünün etrafında dolaştırılması ve insanların saygı ile son yolculuğuna uğurlamaları yer alıyor. 

2017'de torunu Mastanamma'nın YouTube kanalı için şunları söylemişti: "İlk başta tamamen eğlence amaçlıydı ama sonra viral oldu. Büyük şehirlerde yaşayan insanlar geleneksel yollardan yemek yapmayı tamamen unuttular. Biz de o insanlara unuttukları günleri hatırlatmak ve öğretmek istedim. Önce bunun için uygun bir insan aradım ama sonra yanı başımda olduğunu fark ettim ve büyük annem Mastanmma'ya sordum."

Merak edenler için "Country Foods" isimli YouTube kanalına buradan ulaşabilirsiniz. Huzur içinde uyu Mastanamma!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Başlıklar

2016Youtubetarifiyoutuber
Görüş Bildir