Görüş Bildir
Haberler
Milli Eğitim Bakanı Özer: 'Okullara Devam Oranı Yüzde 95’in Üzerinde'

Milli Eğitim Bakanı Özer: 'Okullara Devam Oranı Yüzde 95’in Üzerinde'

Batuhan
29.09.2021 - 11:59

Ankara'da lise öğrencileri ile toplantı yapan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ana odaklarının yüz yüze eğitimin devam etmesi olduğunu belirtti ve 'Okullara devam oranı yüzde 95’in üzerinde' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ankara’nın çeşitli ilçelerinden gelen Anadolu lisesi, fen lisesi, imam hatip lisesi, güzel sanatlar lisesi ile mesleki ve teknik Anadolu lisesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Bakanlıkta gerçekleşen buluşmada Özer, “Şu anda ana odağımız, okulların yüz yüze eğitime devam etmesi. Bu süreçte dördüncü haftamızı başarılı bir şekilde tamamlamak üzereyiz. Süreç, planlandığı gibi ilerliyor” dedi.

"Temel eğitim ve ortaöğretimde öğrencilerin okullara devam oranı çok yüksek"

"Temel eğitim ve ortaöğretimde öğrencilerin okullara devam oranı çok yüksek"

Öğrencilerin taleplerinin dinlendiği görüşmenin ardından değerlendirmede bulunan Bakan Özer, şunları kaydetti:

“Şu anda temel eğitim ve ortaöğretimde öğrencilerin okullara devam oranı çok yüksek. Türkiye genelinde devam oranı yüzde 95’in üzerinde. Bu, velilerin ve öğrencilerimizin artık önlemleri alarak okula devam etme noktasında bir kaygılarının olmadığını gösteriyor. Bu süreçte en büyük avantajımız, öğretmenlerimizin aşılanma oranlarının oldukça yüksek olması. Süreçte sınıf bazlı bir önlem yaklaşımı yürütüyoruz. Bu kapsamda 850 bin sınıfımız var, vaka nedeniyle zaman zaman bazı sınıflar uzaktan eğitime geçebilir ama önemli olan açık sınıfların varlığını sürdürmesidir. Diğer taraftan 14 gün ara veren sınıflarımız, dijital platformlar üzerinden canlı sınıf uygulaması ile derslerine devam edebiliyor.”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Mr Logical

Belki zorunlu olduğu içindir...