Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Mikrodalgaya Attığınızda Kesinlikle Pişman Olacağınız Şeyler

-

Mikrodalga fırınlar 20. Yüzyıl'ın insanlığa armağanı olan süper cihazlar. Mikrodalga ışınları besinlerin içindeki moleküllere
çarptığında onların hareket etmesini sağlar. Moleküllerin hareket etmesi ise ortaya ısı çıkarır. Aslında bu kadar basit. Ancak mikrodalga fırınlar kullanılırken dikkatli olunmalıdır. Bazı besinler ya da cisimler mikrodalga fırınlara asla konulmamalıdır. O gıda ve nesnelerin neler olduğunu görmek için videoları izleyebilirsiniz.

1) Mikrodalga fırına yumurta konursa ne olur?

Mikrodalga fırına yumurta koyup çalıştırırsanız bir süre sonra patlayacaktır. Çünkü mikrodalga ışınları yumurtanın içinde buharlaşmaya neden olur. Buharlaşma arttıkça da kabuğun içinde basınç artar. Basınç belli bir aşamayı geçince de yumurta patlar. Patlama şiddetli olduğu için muhtemelen fırının kapağı da patlamayla açılır ve yumurta etrafa
dağılır.

2) Mikrodalga fırına portakal koyarsak ne olur?

Uzun süre mikrodalga fırın içinde tutulan portakal patlamaz. Ancak içeriğindeki su kaynar ve portakal bir süre sonra pişer.

3) Mikrodalga fırına CD koyarsak ne olur?

Mikrodalga fırına atmak isteyeceğiniz en son şeylerden biri CD olmalı. Harika bir ışık gösterisi ve inanılmaz bir yanık kokusu için birebir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın

Başlıklar

yumurta
Görüş Bildir