MHP'den Hükümete Eleştiri: 'Kriz Yönetimi Birikim Gerektirir'

 > 
149PAYLAŞIM

Dün gece sokağa çıkma yasağı kararıyla vatandaşlar alışveriş için yollara akın ederken, AKP'nin ittifak ortağı MHP'den eleştiriler geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Hidayet Vahapoğlu "Kriz yönetimi özel bilgi ve birikim gerektirir. Ben yaptım oldu ile olmaz" derken, MHP milletvekilleri Erkan Haberal ve Cemal Enginyurt'tan da tepkiler geldi. 

İçişleri Bakanlığı dün akşam Kovid-19 önlemleri kapsamında 31 ilde 48 saatliğine sokağa çıkma yasağı ilan etti. Karar yasağın uygulanmaya başlanmasından iki saat önce duyurulunca halk panik oldu. Vatandaşlar hastalığın bulaşmasını önlemek için kritik önemde olan sosyal mesafe kuralını hiçe sayarak market ve fırınlara akın etti, yer yer kavgalar ve izdiham yaşandı. 

Duyurunun yasak kararının başlamasından kısa süre önce yapılması ve genelgenin duyurudan sonra kamuoyu ile paylaşılması nedeniyle başta İçişleri Bakanlığı olmak üzere hükümete tepkiler geldi. Kriz yönetimi nedeniyle AKP hükümetini eleştirenler arasında ittifak ortağı MHP'den bazı isimler de yer aldı. 

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Hidayet Vahapoğlu, Twitter hesabından "Kriz yönetimi özel bilgi ve birikim gerektirir. Ben yaptım oldu ile olmaz.." ifadeleriyle eleştirisini dile getirdi.

MHP Ankara Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Erkan Haberal Twitter hesabından sağlıkçıların "evde kalın" çağrılı fotoğrafını paylaşarak "Günlerdir gece gündüz demeden canlarını ortaya koyan sağlık çalışanlarının emeklerine yazık oldu.Hemde çok yazık oldu" dedi.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya dört soru yöneltti. Enginyurt, şöyle dedi:

“1- yasak gündüz açıklansa olmaz mıydı?

2- 24 de başlayacaktır diye ilan edeceğinize,24 de duyursanız daha iyi olmazmıydı?

3- Milletin sokağa döküleceğini hesaplamadınız mı?

4- hesapladıysanız niye tedbir almadınız?”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir