Görüş Bildir
Haberler
Mevlid Kandili Ne Zaman, Hangi Gün? Mevlid Kandili’nde Okunacak Dualar Neler?

Mevlid Kandili Ne Zaman, Hangi Gün? Mevlid Kandili’nde Okunacak Dualar Neler?

Yılı son kandil gününe sayılı zaman kaldı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açıkladığı dini günler takvimine göre, Hz. Muhammed’in doğum günü Mevlid Kandili olarak idrak ediliyor. Müslümanlar, Hz. Muhammed’in doğumu sebebiyle Mevlid Kandili’ni dualar ve ibadetle geçiriyor. Hz. Muhammed'in doğduğu ay olan Rebiülevvel ayının 12. gecesi olan Mevlid Kandili olarak öne çıkıyor. Peki, Mevlid Kandili ne zaman? Mevlid Kandili’nde okunacak dualar neler? İşte Mevlid Kandili ile ilgili detaylar…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Mevlid Kandili insanı insan yapan bütün güzelliklerin odaklandığı bir şahsiyet olan rahmet elçisi Hz. Peygamberin doğumunu kutladığımız, onun bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatan insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır ve metanetini, kerem ve cömertliğini, kısaca insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun yüce ahlâkıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme mevsimidir.

MEVLİD KANDİLİ NE ZAMAN?

2021 yılı dini takvime göre Mevlid Kandili Pazar gününe denk geliyor. Mevlid Kandili bu sene 17 Ekim 2021 Pazar günü idrak edilecek.

Mevlid Kandili'nde Hangi İbadetler Yapılmalıdır?

Mevlid Kandili'nde Hangi İbadetler Yapılmalıdır?

Günahların affına vesile olan Tesbih Namazı 4 rekat olarak kılınır. Bu namazı kılabilmek için şu tesbihi ezbere bilmek gerekir. Tesbih namazında her rekatte okunan tesbih adedi 75'tir. Dört rekatta 300 tesbih okunmuş olur.

'Sübhânallâhi vel-hamdü lillâhi ve lâ ilâhe illallâhü vallâhü ekber. Ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil-aliyyil-aziym'

Bu geceye ait bir namaz yoktur. Ancak kılınacak olan kaza ve nafile namazlarla bu gece değerlendirilmelidir.

Çokça Kuran-ı Kerim okumak, istekleri dile getirilerek çokça dua etmek önemlidir. Mübarek gün ve geceleri, bağışlanma ve hayır yoluna girme için dua etmeye bir fırsat olarak görmek gerekmektedir.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın