Görüş Bildir
Haberler
Metaverse Nedir, Nasıl Girilir? Metaverse Arsa Fiyatları Ne Kadar, Coinleri Nelerdir? Metaverse Arsa Alımı

Metaverse Nedir, Nasıl Girilir? Metaverse Arsa Fiyatları Ne Kadar, Coinleri Nelerdir? Metaverse Arsa Alımı

2021 yılında Facebook'un ismini metaverse olarak değiştireceğini duyurduktan sonra her geçen gün popülerliği artan Metaverse evreni insanların ilgisini çekmeye devam ediyor. Metaverse evreni özellikle teknolojik gelişmeleri yakından takip edenlerin araştırmalarında yer alıyor. Dijital dünyanın sanal bir evrene dönüşmesini ifade eden Metaverse hakkında insanlar Metaverse nedir, nasıl girilir ve kullanılır? Metaverse arsa nasıl alınır, fiyatları ne kadar? diye sorularının cevabını arıyor. Büyük markaların sanal evrenden arsa alabilmek için devasa paralar ödediği ve sanal yatların binlerce dolara satıldığı  bu sanal evrende kullanıcı sayısı da çoğalıyor. Peki bu çok konuşulan Metaverse nedir, nasıl girilir ve kullanılır? Metaverse arsa nasıl alınır, fiyatları ne kadar, coinleri nelerdir? İşte tüm detaylar

İçeriğin Devamı Aşağıda

Her geçen popülerliğinin biraz daha arttıran Metaverse evreninin kulanıcı sayısı da günden güne artmaya devam ediyor. Yeni gelişmeleri sıklıkla takip etmeyen insanların bile ilgisini çeken bu evren hakkında bir çok sorunun cevabı aranıyor. Tüm dünyanın gündemine oturan bu sanal dünya üzerinden gerçek hayattaki her şeyin yapılmasının mümkün olduğu düşünülüyor.  Metaverse evreni sayesinde şimdiden birçok şey sanal ortamda satılmaya başlandı. Peki Metaverse nedir, nasıl girilir ve kullanılır? Metaverse arsa nasıl alınır, fiyatları ne kadar, coinleri nelerdir?

Metaverse Nedir?

Metaverse Nedir?

Geride bıraktığımız 2021 yılının en çok konuşulan konularından biri de 'metaverse' oldu.

Kullanıcıların 3 boyutlu şekilde yer alabileceği 'sanal evren' olarak bilinen 'metaverse' kavramı özellikle sosyal medya platformu Facebook'un, şirket ismini 'Meta' olarak değiştirmesiyle gündemde kaldı. İnternet deneyimini bir üst noktaya taşıma amacı taşıyan bu teknoloji, Meta'nın (Facebook) Kurucusu Mark Zuckerberg tarafından 'fizikselleştirilmiş internet' olarak tanımlandı.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg geçen ay şirketin yeni markalaşmasını açıklarken, “Bir sonraki platform ve ortamda izlemekle kalmayıp, deneyimin içinde olduğunuz daha sürükleyici ve somutlaştırılmış internet olacak ve biz buna Metaverse diyoruz.” dedi.

Metaverse Arsa Nasıl Alınır?

Metaverse Arsa Nasıl Alınır?

Kullanıcıların, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojilerini (sanal gerçeklik gözlüğü, akıllı bileklik vs.) kullanarak 3 boyutlu şekilde yer alabileceği bu sanal evrenin, iş toplantılarından eğlenceye çeşitli amaçlarla kullanılması hedefleniyor.

Yılın son günlerinde arsa satışıyla da gündeme gelen metaverse'de, Sandbox, Ovr gibi birçok metaverse platformunda milyon dolarlık parsel alımları gerçekleştirildi. Metaverse adı verilen bu sanal toplumsal düzleme ilk giriş yapan şehir ise Seul oldu.

Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere tüm dünya haritasının toplumsal bir düzlem olarak kullanıldığı bazı metaverse evrenlerinde, insanlar meydanları, kültürel binaları, ibadet alanlarını bile satın aldı.

Türkiye’de 30 bin, İstanbul’da 15 bin parsel satıldı. Stadyum, saray, cami, köprü gibi sembol alanlar çoktan tükendi. 

Kripto para birimleriyle Türkiye’de şimdiye kadar sanal olarak 30 bin parsel satılırken, İstanbul satışlarda ilk sırada kendine yer buldu. İstiklal Caddesi, İstanbul Boğazı'nın çevresi, tarihi camiler sanal alıcılarının oldu. Ortaköy ve Boğaz hattında parseller 500 lira iken, Bağcılar ve Esenler’de yaklaşık 135 lira civarında satılıyor. Bu teknolojinin, gelecek yıllarda daha etkin olması bekleniyor.

Nasıl Arsa Satın Alınır?

Nasıl Arsa Satın Alınır?

Peki bu arsaları nasıl satın alabiliriz? Öncelikle kendinize dijital bir cüzdan oluşturmanız gerekiyor. Sonrasında sanal arazi satan firmaları araştırıp, araziyi satan platform üzerindeki coinler ile ya da sanal cüzdan üzerinden Metaverse'ün yerel para birimi kripto para ile arsanızı satın alabilirsiniz. Arsanızı satan satıcıya fiyat konusunda teklif de verebilirsiniz.

Metaverse sınırları zorlayıcı sanal dünyasında sadece arsa alıp, arkadaşlarınızla bir araya gelmiyorsunuz. Aynı zamanda kaybettiğiniz yakınlarınızla da buluşmak Metaverse ile gerçek oluyor. Kulağa oldukça ilginç gelse de önümüzdeki zamanlarda yıllar önce ölen yakınlarıyla bu evrende bir araya gelen insanları daha sık görmeye başlayacağımız da bir gerçek.

Metaverse Coinleri Nelerdir?

Metaverse Coinleri Nelerdir?

Popüler olan metaverse coinleri şöyle;

  • Axie Infinity (AXS)

  • The Sandbox (SAND)

  • Decentraland (MANA)

  • Enjin Coin (ENJ)

  • Defi Kingdoms (JEWEL)

  • Mobox (MBOX)

  • My Neighbor Alice (ALICE)

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
14
6
2
2
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Firat Benek

arsa satan siteler/firmalar hangileri bilen var mı ?

Pasif Kullanıcı

güven emlak arsa ofisi kanka :))))) şaka şaka birborsa dan bakabilirsin en iyi 10 siteye