Menstrüasyon Kanının Bir Kısmıyla Tablolar Yapıp Bir Kısmıyla da Bitkilerini Sulayan Kadın

1.5bPAYLAŞIM

Masaj terapisti, 30 yaşındaki Cassie Blue, ABD'nin Michigan kentinde yaşıyor. Regl döneminin onun için kutsal olduğunu ifade eden geç kadın, menstrüasyon kupuyla kanını biriktiriyor ve çeşitli alanlarda kullanıyor. Sizin için The Sun'da karşılaştığımız bu ilginç genç kadını derledik.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/fabulous/719200...

Bir antik Hint terimi olan 'yoni' vajina anlamına geliyor ve aynı zamanda yaratılış, tekrar varoluş ve tüm hayatın işlevlerini ifade ediyor.

Aynı zamanda bir yoga eğitmeni olan Cassie de bu felsefeden yola çıkarak, kendine rahatsızlık ve ağrı getiren regl dönemini yaratıcı bir kanala döndürmeyi tercih etmiş. 

"Çok kullanımlı menstrüasyon kuplarından kullanıyorum ve içinde birikeni kapaklı, cam bir kavanoza alıyorum. Eğer o anda resim yapmak için hazır değilsem, bir yerde saklıyorum. Zaten çok olmuyor, 25 - 30 gram kadar oluyor."

Yoni tabloları adı verilen bu sanat geçen yıldan bu yana Cassie'nin büyük bir ilgi alanı haline gelmiş.

"Yoni tablolarıma başlamadan önce, dönemim ile ilgili büyük bir rahatsızlık hissediyordum. Sanki yapmam gereken bir şeymiş gibi... Ama şimdiyse kutsal bir şey ve bir fırsat olarak görüyorum. Müteşekkir olmam gereken bir şey..."

Cassie çalışmalarını banyo ve evinin duvarlarında sergiliyor.

"İlk yoni tablomu yapacak olduğumda çok heyecanlanmıştım. Güneş tutulmasını izlemekten dönmüştüm ve aynı dönemde reglim de etken gelmişti. Hemen boyamaya başladım ve orada tuvalde kendi kendimi görüyordum."

Cassie, sanatını sadece özel bir hobi olarak yapıyor. Bunun dışında bir yoga eğitmeni ve masaj terapisti.

Çalışmalarından bazıları oldukça minimal.

Arkadaşları da çalışmalarını büyük oranda destekliyor ve beğeniyor.

Geçtiğimiz nisan ayında, ne çizeceğini bilmeden başladığı bir tablosu sonunda bir aslana dönüşmüş.

"Ocak ayında bir mandala çizmeye başlamıştım ama sonra da korkunç bir göz bebeğine dönüştü. Neden öyle sert bir hava kazandı ben de emin olamadım."

"Nisan ayında kedi olacağını düşündüğüm bir tablo da, miyavlamaktan kükremeye döndü ve bir aslan oldu. Bunlar benim yolculuğumda birer dönüşümü simgeliyor bence."

13 aydır tablolar yapan Cassie, kullanmadığı kanını da sulandırıp bitkilerine veriyor.

"Menstrüasyon kanının etkileri hakkında birçok araştırma yaptım ve sonra bu kanı bitkilerime de vermeye karar verdim. Gerçekten çok da sağlıklı oldular."

"Her bir tablo farklı tonlarda oluyor. Kimileri kuruduktan sonra daha kahverengiye kaçıyor, kimilerinde ise hiç renk değişikliği olmuyor."

"Güneşte kurudukları için olabilir, ama zaman içinde değişiyor olmalarını seviyorum. Şimdiye kadar hep destek gördüm ve hiç kötü yorumlar almadım. İnsanlar genelde merak içinde sorular soruyorlar."

"Arkadaşlarım daha çok nasıl yaptığımla ilgili sorular soruyor, kanı nasıl biriktiriyorum nasıl atıyorum gibi. Yabancılar ise neden yaptığımı soruyor."

"Her iki tip soruyu da memnuniyetle cevaplıyorum çünkü benim hayatımda bir dönüşüme sebep oldu. Bu yeryüzünün enerjisinden gelen ve insanı etkileyen, kendi ile bir bağ kurmasına yardımcı olan bir iş."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
serdarzz

Ne saçma bir hobi!! Buram buram leşlik kokuyor!

Gizli Kullanıcı

istemsizce midem bulandı tabi yorumları okumamda etkili oldu

canbaz67

Ben sanattan anlamam bana öyle geliyor belki ama kötü değil mi ya resimler, basit sanki ? Herkesin yapabileceği resimlermiş gibi geliyor bana. Tek farkı kan kullanması.

gizemakay

amaaaaaaaaaaaannnnn bi am kanı eksikti oraya buraya sürülmedik pislik bu ya ne sanatı ne modernliği bi ..............

eylul-can1

beğenmezsen okumazsın amma boş yaptın qwqwwq

gizemakay

siye ordan

gizemakay

okurumda yorumda yazarım çatlak eylül seni

himinini

'de'ler ayrı yalnız.

gizemakay

evet haklısın

asucelikler

güzel aslında

Görüş Bildir