'Ayıp Olan Savaştır, Meme Uçlarım Değil!' Yüzlerce Kadın Üstsüz Dolaşma Hakkı İçin New York Sokaklarında Yürüyüş Yaptı!

2.1bPAYLAŞIM

Geçtiğimiz günlerde New York sokaklarında kadın hakları için düzenlenen yürüyüş dünya çapında yankı yarattı. Detayları sizler için The Sun'dan derledik.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/news/7115935/wo...

Yüzlerce kadın geçtiğimiz pazar günü cinsiyet eşitliğini desteklemek için üstlerindeki kıyafetleri çıkararak New York sokaklarında yürüyüş yaptı.

'Go Topless Day' olarak bilinen hareket protestocuları sutyenlerini çıkarmaları ve özgürce memeleri açık bir şekilde yürümeleri için cesaretlendirdi.

Bazı kadınların ellerinde protesto pankartları ve işaretleri vardı.

Üzerlerinde 'Ayıp olan savaştır, benim meme uçlarım değil.' yazılı pankartlar bulunuyordu.

Toplum içerisinde üstsüz gezme hakları için savaşan kadınların Midtown Manhattan sokaklarında yürüyüşlerini gösteren fotoğraflar ortaya çıktı.

Bütün kadınların memelerini açmaları için cesaretlendirilmelerine rağmen, bazı kadınlar şeritlerle ve vücut boyalarıyla meme uçlarını kapatmayı tercih ettiler.

Kadınlardan bazıları ellerinde 'Meme uçlarına özgürlük', 'Vücudunuz bir hata değildir.' ve 'Vücudu yeniden normalleştirelim.' yazılı pankartlar taşıyorlardı.

New York polisi yürüyüş yolunu güvenlik önlemlerinden ötürü kapattı. Bu sırada destekçiler anın tadını çıkarıyorlardı.

11.si düzenlenen yürüyüş bu yıl 26 Ağustos tarihinde gerçekleşti.

Bu tarihin önemi de Kadın Eşitliği Günü olarak bilinmesi! 26 Ağustos 1920 tarihinde cinsiyet eşitliği kapsamında kadınlara seçme hakkı verilmişti.

Etkinlik Hollanda, Almanya, Kanada, Fransa, Şili ve Güney Kore'de de düzenlendi.

Go Topless etkinliğine 2007 yılında ilham veren Maitreya Rael 'Erkeklerin toplumda üstsüz gezmesine izin verildiği sürece kadınlar da aynı hakka sahip olmalı.' dedi.

Bazı protestocular 'ahlak kurallarına uymayan davranıştan' ötürü tutuklandılar.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
engin-tanyel

BAYANLARIN BÖYLE MEMELERİNİ AÇIP GEZMESİ SÜTYEN ÜRETİCİLERİNİN HİÇ İŞİNNE GELMEZ ÇÜNKÜ ONLARIN İŞİ DÜŞER :(

ilhamperisinintozu

dünyadaki tek derdimiz kadınların memeleri açık gezmesi mi bu bir, şuna vakit ayırana kadar başka şeyler protesto edilmeli. neden böyle bir ihtiyaç yahut istek duyuyorsunuz bu iki, erkekler de yolda üstsüz yürüse garip karşılanır. eşitliği böyle mi sağlayacaksınız, kadın erkek arasındaki tek problem bu mu anasını satayım bu üç. boş insanlarsınız abicim

gulsah__888

Valla bence kimse üstsüz gezmesin. Nerede olursa olsun, erkeklerin de üstsüz gezmesine karşıyım. Gerçekten bir de kıllı kıllı ıyyyyyk Buna da bir yasak getirilsin bence

Gizli Kullanıcı

Aynen bence de erkek veya kadın fark etmez.Kimse üstsüz gezmesin.

eren-ozkur

Pornhub 2018 Defilesi

jinushigami

Buna saçmalık derim ama işte :) Şimdi aklı olan insan bir ayıp olgusunun bulunduğunu bilir.Yani siz öyle düşünmesenizde 7 milyar insanda ayıp diye bir olgu var.(Neden var bilmiyorum ,erkeğinki de meme sonuçta) İnatla çıplak gezmeyi istemek,tacizi,tecavüzü geçin imajınızı çizer.Bu benim için geçerli değil sadece.Ya orospu olarak görülürsün,belki aşırı ilgi alırsın belki de insanların gözüne batarsın,gıcık alınırsın.Sadece ve sadece kendi kendinize ön yargı oluşturursunuz.Ha,neden böyle diyecek olursanız,ahirette önceki nesillerden hesap sorabilirsiniz.

Görüş Bildir