'Ayıp Olan Savaştır, Meme Uçlarım Değil!' Yüzlerce Kadın Üstsüz Dolaşma Hakkı İçin New York Sokaklarında Yürüyüş Yaptı!

2.1bPAYLAŞIM

Geçtiğimiz günlerde New York sokaklarında kadın hakları için düzenlenen yürüyüş dünya çapında yankı yarattı. Detayları sizler için The Sun'dan derledik.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/news/7115935/wo...

Yüzlerce kadın geçtiğimiz pazar günü cinsiyet eşitliğini desteklemek için üstlerindeki kıyafetleri çıkararak New York sokaklarında yürüyüş yaptı.

'Go Topless Day' olarak bilinen hareket protestocuları sutyenlerini çıkarmaları ve özgürce memeleri açık bir şekilde yürümeleri için cesaretlendirdi.

Bazı kadınların ellerinde protesto pankartları ve işaretleri vardı.

Üzerlerinde 'Ayıp olan savaştır, benim meme uçlarım değil.' yazılı pankartlar bulunuyordu.

Toplum içerisinde üstsüz gezme hakları için savaşan kadınların Midtown Manhattan sokaklarında yürüyüşlerini gösteren fotoğraflar ortaya çıktı.

Bütün kadınların memelerini açmaları için cesaretlendirilmelerine rağmen, bazı kadınlar şeritlerle ve vücut boyalarıyla meme uçlarını kapatmayı tercih ettiler.

Kadınlardan bazıları ellerinde 'Meme uçlarına özgürlük', 'Vücudunuz bir hata değildir.' ve 'Vücudu yeniden normalleştirelim.' yazılı pankartlar taşıyorlardı.

New York polisi yürüyüş yolunu güvenlik önlemlerinden ötürü kapattı. Bu sırada destekçiler anın tadını çıkarıyorlardı.

11.si düzenlenen yürüyüş bu yıl 26 Ağustos tarihinde gerçekleşti.

Bu tarihin önemi de Kadın Eşitliği Günü olarak bilinmesi! 26 Ağustos 1920 tarihinde cinsiyet eşitliği kapsamında kadınlara seçme hakkı verilmişti.

Etkinlik Hollanda, Almanya, Kanada, Fransa, Şili ve Güney Kore'de de düzenlendi.

Go Topless etkinliğine 2007 yılında ilham veren Maitreya Rael 'Erkeklerin toplumda üstsüz gezmesine izin verildiği sürece kadınlar da aynı hakka sahip olmalı.' dedi.

Bazı protestocular 'ahlak kurallarına uymayan davranıştan' ötürü tutuklandılar.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
engin-tanyel

BAYANLARIN BÖYLE MEMELERİNİ AÇIP GEZMESİ SÜTYEN ÜRETİCİLERİNİN HİÇ İŞİNNE GELMEZ ÇÜNKÜ ONLARIN İŞİ DÜŞER :(

ilhamperisinintozu

dünyadaki tek derdimiz kadınların memeleri açık gezmesi mi bu bir, şuna vakit ayırana kadar başka şeyler protesto edilmeli. neden böyle bir ihtiyaç yahut istek duyuyorsunuz bu iki, erkekler de yolda üstsüz yürüse garip karşılanır. eşitliği böyle mi sağlayacaksınız, kadın erkek arasındaki tek problem bu mu anasını satayım bu üç. boş insanlarsınız abicim

gulsah__888

Valla bence kimse üstsüz gezmesin. Nerede olursa olsun, erkeklerin de üstsüz gezmesine karşıyım. Gerçekten bir de kıllı kıllı ıyyyyyk Buna da bir yasak getirilsin bence

Gizli Kullanıcı

Aynen bence de erkek veya kadın fark etmez.Kimse üstsüz gezmesin.

hakan-davdav

Siz hiç lise zamanında erkekler ile ilgili cinsel bir konuda bahseden bir kız grubu gördünüz mü ? Gördüyseniz erkek grubundan fazla gördünüz mü ? Erkeklerin cinsel eğilimi daha baskındır kızlara göre Kızlar iyi kalpli olduğundan değil. Sonra sende gelip bize mememi açayım sende bakma diyemezsin.

mehmet-akgul11

eğer kadınların meme uçları ayıp olarak adlandırılmasıydı emin ol erkeklerin cinsel eğilimi bu kadar fazla olmazdı

hakan-davdav

Erkekler sahilde o ince olan kadın kilodundan giyse hepiniz linç etmeyi bilirsiniz ama. Böyle devam edin sizi pis zihinliler. Erkekler cinsel isteği kadınlardan daha fazladır kendini daha zor tutar ancak kadınlar yaratılış gereği daha sabırlıdırlar sonra bize gelip azma diyorsunuz. :D Yani siz kadınlar sütten çıkmış ak kaşık değilsiniz evrim,yaradılış gereği.

gece-lambasi

evet bu yorumda takıldığım tek şeyin bu olmasından utanç duyuyorum. eleştireceğim bir sürü şey var çünkü ama bu zamana kadar hala değişmemişseniz bir yorum yapmayacağım. takıldığım şey evrim ve yaradılışı aynı şeymiş gibi kullanmanız. yaradılış evrimin karşı çıktığı her şeyi ele alır. teşekkürler.

gulsah__888

Evrim ya da yaradılış gereği değildir sayın yazan kişi. Tarih boyunca erkekler gerek fiziksel gerek psikolojik şiddet uygulayarak kadınları baskıladılar. Baskıladıkları durumlardan biri de tabii cinsellikti. Kadınlar da onların hiçbir şekilde cinsel dürtüleri yokmuş, tamamen safmış(ki saflıkla ne alakası var bilmiyorum) gibi davranmaya başladılar. Oysa ki, siz nasıl çok güzel bir kadın gördüğünüzde bazı şeyler hissediyorsanız, biz de çok yakışıklı bir erkek gördüğümüzde benzer dürtüleri hissediyoruz. Bilin yani

Görüş Bildir