Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Meclis'te 'Dokunulmazlık' Mesaisi Sürecek

Anasayfa > Gündem

Meclis, bu hafta hakkında dosyası olan milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin anayasa değişiklikliği teklifi için mesai yapacak. Teklifin TBMM Genel Kurulundaki birinci tur görüşmeleri 17 Mayıs Salı günü, ikinci tur görüşmeleri ise 20 Mayıs Cuma günü gerçekleştirilecek.

Teklifin TBMM Genel Kurulundaki birinci tur görüşmeleri 17 Mayıs Salı günü, ikinci tur görüşmeleri ise 20 Mayıs Cuma günü gerçekleştirilecek. Genel Kurul, salı günü saat 15.00'de, cuma günü ise saat 10.00'da toplanacak.

HDP'nin Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş hakkında verdiği gensoru önergesinin gündeme alınıp alınmayacağına dair görüşmeler ise salı günü yapılacak.

Komisyonlar

Komisyonlar

TBMM'deki ihtisas ve araştırma komisyonları da gündemlerindeki konuları görüşecek.

Çocuk İstismarını Önleme Araştırma Komisyonu, 18 Mayıs Çarşamba günü, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adem Sözüer'in de aralarında bulunduğu akademisyenleri dinlemeye devam edecek.

TBMM Dilekçe Komisyonu, gündemindeki konuları görüşmek için 18 Mayıs günü toplanacak.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
3
3
2
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
kartacali

milletin gazını almaktan öteye gidemeyecek!!! yarin hdp de pkk destek verenlerin tutuklanacağını felan zannediyorsanız cidden sizin bu ülkeden vs den haberin... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

tutuklanabilseydi başta ak gezenler tutuklanırdı zaten benim hiç umudum yok açıkçası ne yazık ki

Pasif Kullanıcı

yav kardeşim ben anlamıyorum ulan iktidara dokunamayacaksak ne diye kalkıyor dokunulmazlıklar lan ki artık ona da emin değilim yaa dur bakalım

Ahmet Ziya Boz

Fezlekesi olan bütün mv'lerin dokunulmazlığı kalkıyor CHP,MHP,AKP de buna dahil ama sadece HDP'lilere dokunulacak