Meclis Bildiğiniz Gibi: Milletvekilleri Birbirine Girdi

-

Meclis'te, TSK Personel Kanunu'nun görüşmeleri sırasında, AKP ile HDP vekiller arasında kavga çıktı. Yumruklar havada uçuştu, araya CHP'li vekiller girdi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre HDP Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım'ın, "Hepimizin aileri, eşleri, kızları, gelinleri var. Farzedelim ki herhangi bir kesim gelip batı illerinde birinizin evinde böyle duvara 'Hanımlar, kızlar, geldik, yoktunuz' yazısını yazdı. Siz acaba bunu hoş mu karşılayacaksınız, cezalandırılmasını mı sağlayacaksınız?" demesi, AK Parti ve MHP sıralarında tepkilere neden oldu.

AK Parti Konya Milletvekili Hüsnüye Erdoğan, "Sizi, böyle şeyleri yapmaktan ve konuşmaktan men ediyoruz" diyerek tepki gösterdi.

Yıldırım'ın sözleri üzerine yerinden söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Yıldırım'ın, "tahkir edici ve üzücü" bir söylem kullandığını, bunun Meclis'in saygınlığına yakışmadığını savunarak, bu konuşmayı kınadığını söyledi.

Turan, "Bu dile cevap vermeyi doğru bulmuyorum ancak asker de bizim, korucu da bizim, polis de bizim. Hiçbir ferdi anlatıldığı gibi işler yapmaz, yapan olursa kurum zaten kendi tedbirini alır ama onun ötesinde doğruluğu belli olup olmadığı bile net olmayan konuları bu üslupla buraya taşımayı, hanımefendilerin olduğu bir ortamda bunu taşımayı ahlâksızlık olarak düşünüyorum" dedi.

HDP Tunceli Milletvekili Alican Önlü'nün, AK Parti sıralarına yönelik laf atması üzerine, AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Önlü'nün üzerine yürüdü. Tartışma, her iki partinin üyeleri arasında yumruklaşmaya varan kavgaya dönüştü.

CHP milletvekilleri araya girerek kavgayı önlemeye çalıştı.TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi birleşime ara verdi. 

Gerginlik verilen arada da devam etti.

9 Başlık ile Askere Yeni Yetkiler ve Hukuki Koruma Getiren Yasaya Yakından Bakalım - onedio.com
9 Başlık ile Askere Yeni Yetkiler ve Hukuki Koruma Getiren Yasaya Yakından Bakalım - onedio.com

Asker ile mülki amirlere yeni yetkiler getiren ve geçtiğimiz günlerde Meclis’e sevk edilen tasarı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir