Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Matriks’te Yaşıyor Olabileceğimize Dair Makul Şüphe Uyandıran 21 Gerçek

 > 
12bPAYLAŞIM

Korkmayın böyle bir keşifte bulunmadık ve aramızda Matriks’ten çıkıp bizi gerçek dünyaya davet eden kimse olmadı. Ancak öyle şeyler var ki insan düşünmeden edemiyor, acaba gerçekten uyutuluyor muyuz? Bilmediğimiz acayip bir düzenin enerji kaynakları mıyız?

İşte size bu soruyu sordurmak istiyoruz, Matriks ne lan?

1. Dünyanın nasıl var olduğu, insanlığın, medeniyetin doğuşu, nereden gelip nereye gittiğimiz konusunda fazla kafa yormuyoruz. Bize okullarda öğretilen sınırılı, kısıtlı bilgi ile yetinmeyi tercih ediyoruz. Kısacası körü körüne hiç bilmediğimiz şeylere inanıyoruz, sorgulamıyoruz.

2. Akıl sağlığımızı korumak için en büyük ve belki de yegane yardımcımız ilaç endüstrisi. Psikolojik ilaçların kullanımı her geçen gün büyük bir hızla artıyor. Yaşadığımız bütün psikolojik sorunlara karşılık gelen bir hastalık ve ilaç var?!

3. Bugün hemen hemen herkesin zararlı, hatta insan vücudu için zehirli bir etkiye sahip olduğunu kabul ettiği kimyasal kökenli Mono Sodyum Glutamat (MSG) ve Aspartamı delicesine kullanmaya devam ediyoruz. İyi de niye?

4. Bireysel silahlanmaya karşı deli gibi savaş veriyoruz, sadece ülkelerin silah sahibi olması gerektiğini düşünüyoruz. Yani ülkeler silah sahibi olabilir öyle mi? Hımmm mantıklı mı sizce?

5. Arkadaşlarınızla bir araya geldiğinizde film, dizi, kitap, oyun, vs. kahramanlarının süper kahramanların, yani kısaca kurgu karakterlerin kurgu hayatlarına, sizi doğrudan etkileyen sosyoekonomik gelişmelerden, siyasetten daha fazla kafa yoruyorsunuz. Birisi gerçekleri konuşmanızı istemiyor olabilir mi?

6. Kazandığınızdan çok harcayıp, sürekli birilerine, bankalara, kurumlara borçlu olmak hiç tuhafınıza gitmiyor.

7. Çok daha az parayla, çok daha güzel ve kaliteli bir yaşamın mümkün olabileceği fikrini imkanı yok kabul edemiyorsunuz.

8. Düzene uymayan, bozulmuş, suçlu insanları hapsetmesi için devlete vergi ödüyorsunuz?! Enteresan değil mi bir düşünün, matriks’in kölesi olmuş olabilir miyiz?

9. Daha bir yıl önce aldığınız, gözünüz gibi baktığınız, tıkır tıkır çalışan, üzerinde tek bir çizik bile olmayan herhangi bir aletinizi, cihazınızı yeni çıkan modelle değiştirmek için kuyruklara giriyor, eşek yüküyle para veriyorsunuz. Doğru mu bu şimdi?

10. Ana akım medyanın bağımsız, tarafsız, özgür, demokratik olduğuna gönülden inanıyor, onun sadece sizin çıkarlarınızı gözettiğini düşünüyorsunuz. Aferin.

11. Genetiğiyle oynanmış, üzerinde kanserojen atıklar bulunan meyve ve sebzeleri tüketmenin sağlığınız üzerinde çok ciddi etkileri olabileceğini düşünmüyorsunuz, ya da umursamıyorsunuz.

12. Hala politikacıların, partilerin, kurumların çok farklı ideolojileri, politikaları, çözüm yolları olduğunu düşünüyorsunuz.

13. Dünyanın belli bölgelerinde yaşanan aşırı nüfus, trafik, çevre kirliliği, açlık, kıtlık, savaşlar, vb. sorunları normal kabul ediyor ve bunlar için elinizden bir şey gelmeyeceğini düşünüyorsunuz.

14. Hala hükümetinizin açıkladığı büyüme rakamlarının, özelleştirme imkanlarının, küreselleşme fırsatlarının sizini çin iyi bir şey olduğunu düşünüyor ve insanlara iş ve para getireceğini hayal ediyorsunuz.

15. Haberlerde dinlediğin her şeye hiç araştırma gereği yapmadan inanıyorsun, öyle ya haberci yalan söyler mi?

16. Tüketim çılgınlığı ve alışveriş hastalığı kendini rahatlatmak için seçtiğin bir tedavi yöntemi aslında…

17. Sağlıklı beslenen, organik gıdalar tüketen insanlarla dalga geçiyor, veganları tuhaf buluyorsun ama sigara içip, alkol tüketmek, abur cubur yemek son derece normal değil mi?

18. Nefret etmene, seni mutsuz ve sefil biri yapmasına karşın parası iyi diye ve sana sağladığı imkanları sevdiğin için yapmakta olduğun işi yapmaya devam ediyorsun, çünkü başka türlüsü mümkün değil ki? Başka bir yaşam imkansız!

19. Senin için tek başarı kriteri “nelere sahip olduğun”, kim olduğunla ilgilenmeyi bırakalı uzun zaman oldu.

20. Günün önemli bir bölümünü ödemen gereken faturalar, borçlar, vs. için endişelenerek geçiriyorsun.

21. Sona geldik ama emin olun ki son değil. Şimdi büyük ihtimalle bu içerikteki her maddeyi kendi doğrularına, kendi bildiklerine, kendi gördüklerine dayanarak çürütmeye çalışıyorsun. Çünkü senin bildiğin her şey tartışmaya kapalı doğrular, sen yanılıyor olamazsın. Seni bugün yaşadığın hayattan uzaklaştıracak her şey senin düşmanın ve onun üzerinde düşünmeye gerek dahi yok!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
paco-hernandez

o alkol sigara da olmasa bu matrix hiç çekilmez gardaşşş!

leticia-yuno

Vegan olmakla alakası yok. Vegan olmasanda sağlıklı beslenmeyi bilmelisin. Hiç et yemeyince sağlıklı olunduğunu düşünme. Kendi kurbanını kes, pirzolasını pişir ye bi sene boyunca.

bulunmayansilgi

kırmızı hap verdiler de biz mi içmedik kardeş ?

ulasyildiran

"buckle your seat belt, dorothy, because kansas is going bye-bye" aklıma matrix'te ki bu replik geldi

seytantuylu

Hiç birini çürütmeye çalışmadım, çünkü hepsi ne yazık ki tek tek doğru.

Görüş Bildir