Masallar ve Çizgi Filmlerle İlgili Bu Tüyler Ürpertici Gerçekleri Öğrenir Öğrenmez Ufak Çaplı Bir Travma Yaşayacaksınız!

-
Abone ol

Bunların etkisinden ne zaman çıkabiliriz, inanın hiç bilmiyoruz...

Çocukluğumuzun en sevgili yoldaşları, bizi hem güldüren hem de hüzünlendiren masallar ve çizgi film karakterleriydi.

Hepimiz belli bir yaşa gelene dek ayıla bayıla çizgi film izledik, masallar okuduk. Aslına bakarsanız hala izlemeye ve okumaya devam ediyoruz, bu kolay kolay bırakamadığımız bir alışkanlık...

Peki, masumiyet yıllarımızla eş tuttuğumuz tüm çizgi filmlerin ve masalların ardındaki korkutucu gerçekleri öğrenseydik, ne olurdu? Bakalım, hayal kırıklığıyla dolmadan önce içeriğin sonunu görebilecek misiniz?

Bu arada içeriğimize geçmeden önce küçücük bir not paylaşalım; vereceğimiz bilgilerin arasında bazı iddialar da yer alıyor.

O yüzden okuduktan sonra her şeyin toz pembe olduğu o masum dünyanıza geri dönebilesiniz diye hangisinin iddia hangisinin gerçek olduğunu söylemeyeceğiz.😈

1. Bunu gördüğünüz vakit muhtemelen hayattan soğuyacaksınız ama yapacak bir şey yok. Tek seferde söyleyip kurtulalım...

Çocukluğumuzun biricik iyilik meleği, dağların kızı, keçi dostu Heidi'nin o ilk başlarda soğuk nevale gibi duran ama sonradan pamuk kalpli, tonton bir ihtiyara dönüşen dedesini biliyorsunuz.

İşte, duyduğumuza göre hikâyenin orijinal versiyonunda sevgiyle bağrımıza bastığımız o sözde tonton dede Heidi'ye tecavüz ediyormuş maalesef...

2. Pamuk Prenses’in güzelliğini çekemediği için onun ölmesini isteyen kötü kalpli kraliçe, finalde kızgın demirden ayakkabılarla ölene kadar dans etme cezasına çarptırılıyor, biliyor muydunuz?

Yani ceylanın kalbiydi, cam tabutta yatmaydı falan derken aslında böyle bir son çok da şaşırtıcı gelmiyor insana. Sonuçta bu gözler neler gördü, bu ne ki?

3. İnsan olmak isteyen hafif yaramaz ve şımarık lakin özünde iyi kalpli kuklamız Pinokyo, Disney ile yeniden aramıza katılmadan önce yani orijinal halinde böylesine sevgi dolu biri değildi.

Gördüğü herkese çok kötü davranan Pinokyo, cırcır böceği Jiminy Cricket’ı da bir çekiçle öldürüyordu. Anlayacağınız, sevimli kukla diye bağrımıza küçük bir katil basmışız bunca zaman haberimiz yok!

4. Küçük sarı bıcırık kanarya Tweety'nin asıl finalde ezeli düşmanı Sylvester'ın kollarını ve bacaklarını kestiğini ve bu sayede ondan kurtulduğunu muhtemelen duymamışsınızdır diye düşünüyoruz.

Kim derdi ki o sevimli Tweety'nin böylesine ileri seviyede bir şiddet sorunu olsun...

5. Çektiği eziyetlerin sonunda yakışıklı prensine kavuşan gariban Külkedisi’nde ise olaylar bildiğiniz gibi değil...

Kötü kalpli üvey annenin kızlarının eline bir bıçak tutuşturduğunu ve ayakkabıya sığsın diye ayaklarının topuk kısmından kesmelerini istediğini biliyor musunuz mesela? 

Hadi bunu geçtik, o nazik ve hassas Külkedisi, prensle evlenip tahta oturduktan sonra üvey kardeşlerinin birer gözünü oyuverdiriyor ay biz şok!

6. Peki, Vahşi Batı’nın cesur ve gözü pek kovboyu Red Kit ile Dalton kardeşlerden William’ın bir cinsel münasebet yaşadıklarını duymak kaç puan?

İş üstünde yakalanan Red Kit halk tarafından linç edilmek isteniyor, Red Kit ise son anda küçük bir kanoyla Amerika'dan Malezya’ya kaçıyor…

7. Pembe Panter ise koca panter alemini ele güne rezil ettiği ve atalarının yüz karası olduğu gerekçesiyle Kara Panterler Örgütü tarafından...

Evet, doğru tahmin. O da öldürülüyor.

8. Tamam mı, devam mı... Devam devam!

Size SüngerBob KareŞort çizgi filminin sonunda Sünger Bob ile en yakın arkadaşı safoz Patrick'in Yengeç Restoran'da çıkan bir yangında öldüğünü söylesek ne dersiniz?

9. Kırmızı Başlıklı Kız deseniz, o hepsinden daha fena!

Pek çok farklı versiyonu olan masalın en karanlık ve iç bulandırıcı versiyonlarından birinde kurt yerine insan yiyen bir dev, kırmızı başlıklı kızın büyükannesini öldürüyor. Yaşlı kadının bağırsaklarını kapı mandalı olarak kullanan bu dev dişlerini, kanını ve çenesini de kavanozlara koyuyor. 

Eve gelen kırmızı başlıklı kız büyükannesine seslenip aç olduğunu söyleyince, dev ona kavanozun içinde pilav olduğunu ve onu yemesini söylüyor. Ve evet şaka değil, kırmızı başlıklı kız büyükannenin dişlerini pirinç pilavı diye katır kutur yiyor…

10. Travmanızın üstüne travma ekleyecek bir diğer maddeyi daha okumak üzeresiniz. Bu sefer kahramanımız Casper...

Sevimli hayalet Casper'ın aslında Casper McFadden adlı bir çocuğun hayaleti olduğunu, ailesi tarafından şiddet gördüğünü, ilgiye çok aç ama asosyal biri olduğunu ve bunların yanında bir de eşcinsel olduğunu daha önce duymadıysanız, işte şimdi duymuş oldunuz!

11. Efenim, bitti mi sandınız bu eziyetler? Şimdi sıra geldi dertler deryasında yüzmekten bitap düşmüş gariban kardeşler Hansel ile Gretel'e…

Aileden yana epey şanssız olan Hansel ile Gretel, orijinal hikâyede ‘çok yemek yedikleri’ gerekçesiyle annelerinin yaptığı planla babaları tarafından ormanın ortasında açlıktan ölmeleri için terk ediliyor.  Hangi ana baba evlatlarına bunu yapar, siz söyleyin!

Peki, bu veledin daha sonra onları esir alan cadının boğazını kestiklerini ve bu sayede cadının elinden kurtulduklarını biliyor muydunuz? E artık biliyorsunuz.

12. İlk uzay maceralarımızdan Jetgiller'i hatırladınız mı?

İşte bu meşhur çizgi filmde George Jetson karısına evin hizmetçisi olan robot Rosie’ye aşık olduğunu söylüyor, karısı Jane de onun deli olduğunu düşünüp George’u öldürüyor.

AY NELER DUYUYORUZ BİZ YA!

13. Hele o Aladdin var ya o sihirli lambalı Aladdin, aman aman evlerden ırak! Yaptıkları bini aşıyor, haberimiz yok...

Aladdin, Disney versiyonunda ponçik olarak tabir edebileceğimiz bir karakter aslına bakarsanız. Ama işler öbür tarafta pek de öyle ilerlemiyor. 

Cini çalınınca sihirli bir yüzükle büyücünün sarayına ‘ışınlanan’ Alaaddin karısına en güzel elbisesini giymesini, büyücüyü sarhoş edip baştan çıkarmasını söylüyor. Büyücü Aladdin’in karısıyla haşır neşir olurken çalınan eşyalarını almayı planlayan Aladdin’e buradan en derin teessüflerimizi yolluyoruz…

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
baykusator

RedKit in küçük bir kanoyla Amerika dan Malezya ya kaçması... hmmmm

kartalicekaras1

ay simdi dusup bayilcam

salazar-slytherin

#4 'de çok üzüldüm ya

rapsodi_

saçmalık amk

babende

Ya bırak ilginçlik olsun mal mal içerik hazırlıyorsunuz!

Görüş Bildir