Makam, Rütbe Sahibi Yakınlarının Devlet Mallarını Nasıl Kullandıklarını Anlatan Bu Tweetleri Okuyunca 'Vay Be' Diyeceksiniz!

782PAYLAŞIM

Bir kağıdı bile çocuklarına kullandırmayan devlet görevlileri de varmış...

Biliyorsunuz Ekrem İmamoğlu, İBB'ye ait israf ve ihtiyaç fazlası olarak nitelendirdiği araçları Yenikapı'da sergilemişti.

1. Gazeteci Zeynep Gürcanlı da bu "israfı" görünce Twitter hesabından makam aracına sahip olan bürokrat babasıyla ilgili böyle bir tweet attı.

2. Bunun üzerine diğer Twitter kullanıcıları da makam, rütbe sahibi tanıdıklarının devletin malına nasıl bir gözle baktıklarını, ne amaçla kullandıklarını anlattı.

3. Bir kağıt bile olsa faydalanmayacaksın demek ki.

4. Eskiden her şey gerçekten başkaymış.

5. Devletin silgisini bile evlatlarına vermeyen babalar varmış be...

6. 😇😇

7. Şu tweet o kadar çok şey anlatıyor ki.

8. Sadece makam sahibi insanlar değil yakınları da devlet malının nasıl kullanılması gerektiğini biliyormuş.

9. Umarım kalmıştır. :)

10. Ne güzel insanlar varmış.

11. Nasıl hassas düşünüyorlarmış. 🙂

12. Evet, sadece bir kağıt!

13. Pul koymak mı? Vay be! 😊 En iyisi buydu.

Siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emrah-dalda

mesela %34 gazi sayılan birinin gazi ünvanını ve maaşını reddetiğini bilirim

bombilibom

Eskiden hak hukuk iman için kul hakkını yememek için çalışırlardı. Şimdi yemeyeni çalıştırmaz oldular.

spiritorbs

Dedemin MİT'de görev yaptığı dönemde (70-80'ler) Erzurumda takip ettiği birisi varmış . İstanbula ordan da trenle edirne sınır kapısına kadar izlemiş . Sınırda yanına oturup bir hamleyle kelepçeyi takmış koluna . Adamın yanında bir çanta varmış . Ne bir güvenlik kamerası ne bir cep telefonu . Hiç bir şey yok . Adam çantayı al . Bırak gideyim . Hayatınız kurtulur aptallık etme demiş . Dedem adamı ve çantayı en yakın karakola götürüp teslim etmiş . Çantada ne kadar para olduğunu bilmiyor . Selanik doğumludur .

domalt-trump

Halife Ömer masasında oturmuş bir şeyler yazmaktadır. Bir ahbabı perdeyi sıyırır ve selam verip önüne oturur. Ömer selamı almaz yazmaya devam eder. Biraz sonra masada yanan mumu söndürür ve başka bir tane yakar. Sonra adama bakar ve aleykümselam hoşgeldin, der. Adam sebebini sorunca; Evvelki devlet malıdır, şahsi işimde kullanamam. Çünkü bunun hesabını Allah'a veremem. Senin sohbete geldiğini bilirim. Bu nedenle kendi cebimden aldığım mumu yaktım, der.

maveri

Her mesajı okuduğumda helal olsun dedim içimden. Büyüklerimiz hep böyle olsaydı bu noktada olmazdık, çocuklara bırakılacak en güzel miraslardan biri böyle erdemli davranışlar. Artık böyle davranmayı bırak, bunun önemini kavrayacak insanlar bile çok az. Her yerde gevşeklik, ciddiyetsizlik, kalitesizlik var

Görüş Bildir