Görüş Bildir

Mahkeme İşvereni Haklı Buldu: Patronuna 'Sen Kimsin' Diyen İşçi Tazminatsız Kovuldu

Anasayfa > Gündem

Bursa'da bir işçi ile işveren arasındaki tartışmaya dahil olan kişi işten kovuldu. Tazminatsız şekilde işten çıkarılan işçinin patrona 'Sen kimsin?' ifadesini kullandığı belirtildi. Yargı ise iş vereni haklı buldu. 

Posta'da yer alan habere göre, 5 yıl 9 ay boyunca özel sektördeki bir iş yerinde çalışan işçi, yine aynı iş yerinde çalışan kardeşi ile işverenin tartışmasına müdahil oldu.

Tartışma sırasında işveren, işçiye, 'Sen karışma', işçi de işverene, 'Sen kimsin!' dedi.

Tartışma sırasında işveren, işçiye, 'Sen karışma', işçi de işverene, 'Sen kimsin!' dedi.

Tartışmanın ardından işveren işçiyi tazminatsız işten çıkardı.

Üst mahkeme işvereni haklı buldu...

Üst mahkeme işvereni haklı buldu...

Bunun üzerine yargıya giden işçi Bursa İş Mahkemesi’nde görülen davayı kazandı ve tazminatını aldı. Ancak işveren davayı bir üst mahkemeye taşıdı. İstinaf mahkemesi olarak davayı görülen İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi, şok bir karar aldı. 

'Sen kimsin!' hitabının, işverenin otoritesini sarsıcı ve işverene karşı sataşma mahiyetinde olduğuna karar veren mahkeme, kıdem ve ihbar tazminatı taleplerinin reddi yönünde karar aldı' diye konuştu.

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, çalışanları uyardı. Erdursun, 'Sakın patronunuza ‘Sen kimsin!’ demeyin. Tazminatsız kapı önüne koyulabilirsiniz' şeklinde konuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
175
72
33
8
6
5
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
sensizsinema

Bu olayda tam detay nedir bilmiyorum fakat Türk patronların gerçekten çok kötü olduğunu düşünüyorum. Hakları tam olarak vermezler, sömürmek için elden geleni... Devamını Gör

Lorenzo von Matterhorn

Azıcık kendinizi patronun yerine koyun. Size kendi ofisinizde sen kimsin diyerek biri ayar vermeye çalışıyor. Tabii ki patron haklı. Bir de üstüne tazminat m... Devamını Gör

zenithon

Kardeşim , sen işverenlerin yanlarında çalışanlarına nasıl kaba ve ayrımcı olabildiklerini de izliyor musun acaba ? Ekmek yiyoruz diye “Aliye kahpesi” (!) mi... Devamını Gör

pinpon

Ee bunu her fırsatta ülkenin cumhurbaskani da söylüyor.Bu da mi ayni şeye giriyor