Görüş Bildir

Mahalle Karantinaya Alındı: Edirne'de Bebek Ziyaretine Giden Kişi 37 Kişiye Koronavirüs Bulaştırdı...

Anasayfa > Gündem

Süloğlu ilçesine doğum yapan yakınını ziyaret için Kırklareli'den gelen koronavirüs hastası kadın, 37 kişiye virüs bulaştırdı. 320 nüfuslu mahalle karantinaya alındı.

Kırklareli'nden Edirne'ye bebek ziyaretine geldi, vakalar görülmeye başladı

Kırklareli'nden Edirne'ye bebek ziyaretine geldi, vakalar görülmeye başladı

Süloğlu ilçesine bağlı Şafak Mahallesi'nde doğum yapan anneyi Kırklareli'den bir kadın akrabası ziyarete geldi.

Ancak virüs taşıdığından habersiz kadının gelişiyle birlikte 320 nüfuslu mahallede art arda vaka görülmeye başlandı.

Edirne Valisi Ekrem Canalp'ın talimatıyla mahalle hemen karantinaya alındı. Semptom gösterenler, Edirne Sultan 1'inci Murat Hastanesi'ne yönlendirildi.

Yeni doğum yapan annenin de aralarında olduğu 37 kişinin Covid-19 testi pozitif çıktı.

Testleri pozitif çıkanlar aynı hastanede tedaviye alınırken, temaslı olan kişilere, evlerinde ya da öğrenci yurtlarında karantina uygulanmaya başlandı.

'Sadece bu aile ile temaslı 37 kişi de pozitif çıktı'

'Sadece bu aile ile temaslı 37 kişi de pozitif çıktı'

Şafak Mahallesi Muhtarı Metin Ceylan, mahallenin karantinaya alındığını ve yapılan testlerde 37 kişide koronavirüs vakasına rastlandığını söyledi.

Hastalığın artmasına yeni doğan bir bebeğe Kırklareli'den ziyareti için gelen ve adı açıklanmayan bir kadının neden olduğunu söyleyen Ceylan, 'Mahallemizde koronavirüs vakalarına rastlandı. Yeni bir bebek dünyaya geldi, onu Kırklareli'nden 'hayırlı olsun' ziyaretine gelen akrabalarından virüs bulaştığını düşünüyoruz. Şu an mahallemiz yurtlara taşındı. Toplam 37 pozitif vakamız var. Bu virüsün yayılmasını önlemek için çalışıyoruz. Mahallemizde 320 kişi yaşıyor. Sadece bu aile ile temaslı 37 kişi de pozitif çıktı.' dedi.

'Kurallara uyulmuyor'

'Kurallara uyulmuyor'

Süloğlu Mahallesi'nde yaşayan Soykan Vardar,  koronavirüs tedbirlerine uyulmadığını belirterek, 'Söylenecek çok şey var. Ne yazık ki mahallede, yeteri kadar kurallara uyulmuyor. Bu sebepten virüs yayılıyor. Elimden geldiğince kurallara  uymaya çalışıyorum. Maske, mesafe ve hijyen kuralları çok önemli. Bu süreçte daha dikkatli olmak gerekir.' diye konuştu.

Serkan Yılma da 'Karantina uygulamasına geçilmesine sevindik. Tedirginlik yaşadık, maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat ediyoruz.' dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
15
3
3
1
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
lilithtrinity

Allahın malları. ulan kaç aydır anamızı babamızı görmüyoruz gönül rahatlığıyla. bunlar dıdısının dıdısının bilmem nesine ziyarete gidiyor

Furkan Karakaş

erdoganın geçen gün ki toplantısında neden kimseye bulaşmıyor? Bunlar biraz fazla abartıyor bence, keyif çayı içsinler iyileşirler.

Duru Naz Özgür

Bebeği görüp hayatını sikip geri gelmiş. Tebrikler, bok vardı da gittiniz 👍🏾 O maskelerle beyninizi değil ağzınızı burnunuzu kapatın yeter.