Görüş Bildir

Macron'a Tokat Atan Kişiye 4 Ay Hapis Cezası

Haberler
> Macron'a Tokat Atan Kişiye 4 Ay Hapis Cezası

Fransız mahkemesi, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a tokan atan Damien Tarel'e 4 ay hapis cezası verdi.

Fransa’da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a Tain-l'Hermitage kentine ziyareti sırasında tokat atan saldırgana 18 ay hapis cezası verildi, cezanın 14 ayı tecil edildi.

Anadolu Ajansı'nın aktardığına göre 28 yaşındaki Damien Tarel, Valencia Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, saldırıyı düşünmeden ve planlamadan gerçekleştirdiğini söyledi.

Savcı Perrin ise olayın 'kasıtlı şiddet eylemi' olduğunu belirtti. 📹

Mahkemede, hükümet karşıtı 'sarı yelekler' hareketine sempatiyi duyduğunu belirten Tarel, ayrıca daha önce iki arkadaşıyla beraber Drome bölgesini ziyareti sırasında Macron'a yumurta veya kremalı turta atmayı düşündüklerini söyledi.

'Macron ülkemizin düşüşünü temsil ediyor' diyen Tarel, işsiz olduğunu ve fiziksel engelli kız arkadaşıyla yaşadığını belirterek, cumhurbaşkanının kendisiyle tokalaşmak istemesinden rahatsız olduğunu ve bu hareketin 'bir seçim taktiği' olduğunu  söyledi. 

28 yaşındaki Tarel için kamu görevlisine saldırı suçundan en fazla üç yıl hapis ve 45 bin euro para cezası istendiği bildirildi.

Davada ikinci şüpheli olarak yer alan Tarel'in tokatını kameraya kaydeden kişinin ise evinde arama yapıldığı ve yasa dışı silah bulundurmakla suçlandığı öğrenildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
26
11
3
2
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?