Görüş Bildir
Haberler
Machiavelli Analizine Göre Hangi Diktatör Senin Ruh İkizin?

etiket Machiavelli Analizine Göre Hangi Diktatör Senin Ruh İkizin?

Erkam Evlice
09.05.2018 - 22:22

Sonuçta, herkesin içinde gizli bir diktatör vardır...

İçeriğin Devamı Aşağıda

1. Diyelim ki dahiyane bir girişimcilik yapacaksınız fakat fikri yakın sayılabilecek bir arkadaşınızdan duymuştunuz...

2. Sizden üst konumdaki birisi bir sebepten dolayı tepenize dikildi ve sizden hesap soruyor...

3. Arkadaş grubunuzla birliktesiniz, nereye gidileceğine dair her kafadan bir ses çıkıyor, bu esnada canınız deli gibi döner çekiyor...

4. Bir topluluğu ilgilendirecek bir karar alacaksınız ve elinizde üç seçenek var. Fakat, içlerinden birine tahammülünüz yok.

5. Bir arkadaşınızın arkadaşıyla henüz tanıştınız, evinizden uzaktasınız ve "Bu gece bende kalabilirsin" dedi...

İçeriğin Devamı Aşağıda

6. Dolapta nereden geldiğini bilmediğiniz bir kutu sarma gördünüz...

7. İş görüşmesine gideceksiniz ve formal bir kıyafete ihtiyacınız var. Fakat evdeki tek beyaz gömleğin sahibi de büyük ihtimalle akşam dışarı çıktığında onu giyecek.

8. Son soru. Bir günlüğüne dünyaya hükmedecek olsanız...

8. Son soru. Bir günlüğüne dünyaya hükmedecek olsanız...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda

Ruh ikizin: Hitler!

Diktatörlük müessesinde bundan ötesi yok! Aldığın kararlarda bir ülkü uğruna milyonlara kıyan Hitler'deki gibi bir vahşet kendini belli ediyor. Bu kadar bencillik ve hırs bünyeye ve dünyaya zarar, ama ancak sert fikirler ve  amaçlar söz konusu olduğu zaman böyle şeyler ortaya çıkar. Büyük düşünceler, büyük hedefler, biraz daha düşünceli o yeter l.....

Ruh ikizin: Napolyon!

Ruh ikizin: Napolyon!

Derinlerden gelen, hiç kendini farkettirmeyen bir diktatör tipi var sende. İnsanların zayıf anlarını, boşluklarını görüp ölümcül dokunuşu yapmayı bekleyen bir beyin görünüyor buradan bakıldığı zaman. Başarı, senin karakter özelliğin haline gelmiş. Bunun için yalnızca çalışmak değil, başkalarının yenilmesini sağlamak da önemli. Hem istediğin şeyleri hayata geçiremeyeceksen yaşamın anlamı ne ki?

Ruh ikizin: Sezar!

Ruh ikizin: Sezar!

Senin diktatörlüğün vahşetten, acımasızlıktan değil de; akıldan, estetikten gücünü alıyor. Helenistik dokunuşlarla, Büyük Roma İmparatorluğunun binlerce yıl geriden gelen gücünü günümüz dünyasına taşıyorsun. Hamlelerinden, kararlarından kurnazlık akıyor. Elbette bencilsin fakat amaç dünyanın daha iyi bir yer olması. Bunun için de en doğru kararları verebilecek olan kişi de sensin. 

Yürü be!

Senden diktatör olmaz!

Senden diktatör olmaz!

Yok be arkadaş, ne diktatörü? Şeker gibi, bal gibi, kaymak gibi birisin sen. Dünyanın iplerini eline verseler herkesi düşünmekten hareket edemez, hiç hareket edemeden geçirip gidersin günlerini. Herkes diktatör olur, ama herkes senin hoşgörüne ve yapıcılığına sahip olamaz. Bize kalırsa çevrendekiler yatıp kalkıp senin gibi birini tanıdığı için dua etmeli. Zor bulunur senin gibisi!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
512
229
153
34
25
19
7
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

benden diktatör olmazmış

Gizem Yenikler

Ruh ikizin: Sezar! Senin diktatörlüğün vahşetten, acımasızlıktan değil de; akıldan, estetikten gücünü alıyor. Helenistik dokunuşlarla, Büyük Roma İmparatorl... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

Ruh ikizin: Napolyon!-EVVET!!HEY ADAMIM!! bu hoşuma gitti buna bir kalp bırakırım. ❤ 💙