Logitech'in Profesyonellere Özel Mouse'u MX Master Artık Türkiye'de

 > -
Abone ol

Logitech’in performansa önem veren profesyonellere yönelik olarak hazırladığı MX mouse serisinin yeni üyesi Türkiye pazarına sunuldu. Tasarım ve performansı bir arada sunan MX Master, rahat kullanımı ve gelişmiş özellikleriyle dikkatleri üzerine çekiyor.

Ele tamamen oturan ve göze hoş görünen bir tasarıma sahip olan MX Master , hassas tekerleği ile hızlı kaydırmalar yapabilmeye de imkan sağlıyor. Yalnızca ön tarafta değil, yan tarafta da bulunan tekerlek sayesinde hem dikey hem de yatay olarak kaydırma hareketi yapmak mümkün oluyor. 3 farklı cihazla bağlantı kurabilen MX Master, altındaki küçük tuş aracılığıyla söz konusu cihazlar arasında hızlıca geçiş yapabiliyor. Logitech’e özel Darkfield Laser sensörü ile 4 milimetreden daha kalın camlarda ve parlak yüzeylerde bile sorunsuzca kullanılabiliyor.

MX Master kablosuz mouse’un en önemli özelliği her tuşunun tek tek kişiselleştirilebilmesi. Logitech Options adlı yeni bir yazılım sayesinde tuşlara farklı görevler atanabiliyor. Böylece çok sık kullanma ihtiyacı duyulan kopyalama, yapıştırma vb. görevler tek tuşla gerçekleştirilebilir hale geliyor. Kolay kullanım için gesture (kaydırma) hareketlerinden de faydalanılabilen mouse’un sol tarafında yer alan tuşa basılı tutarak daha önceden belirlenmiş aksiyonlar yapılabiliyor. Örneğin bahsi geçen tuşa basarak MX Master’ı sağa çektiğimizde sesi açıyor ve sola çektiğimizde sesin kısılmasını sağlayabiliyoruz. Yine bu kaydırma hareketleri de tamamen kullanıcının isteklerine uygun olarak değiştirilebiliyor.

Şarj konusunda oldukça iddialı olan MX Master’ın şarjı 40 güne kadar dayanıyor. 1 dakika şarj edildiğinde 2 saat boyunca kullanım sunan mouse, zor anlarda imdadınıza yetişiyor. 4-5 dakika boyunca şarj edildiğinde ise günü kurtarmaya yetecek kadar enerjiye sahip olmuş oluyor. Mouse’un üst tarafında bulunan gösterge ışıkları aracılığıyla şarj durumu takip edilebiliyor.

Yurtdışında sunduğu 2 yıllık garanti imkanını Türkiye’de de sunan Logitech’in yeni mouse’unun ülkemizde KDV dahil olarak 299 TL ‘ye satın alınabiliyor.

LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir