Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Linç Alarmı! Bunları Yapmayın: Sosyal Medyada Sizi Etkileşim Manyağı Yapacak Paylaşımlar!

50PAYLAŞIM

Sonra vay efendim noldu demeyin!

1. Ayağınızın güzel olup olmaması önemli değil 😖

2. Anneliği kutsal görüp kadınlara "anasın sen ana" duyarı kasıyorsanız linç etmekten önce linç yiyebilirsiniz.

3. Kendinizi abartırsanız büyük dalga konusu olursunuz maazallah

4. Twitter'ı Instagram gibi kullananlar da Twitter sakinlerinin gazabına uğruyor.

5. -de -da ekini ayıramayanlar başta olmak üzere yazım yanlışı yapanlar...

6. Kurgu tweet... Çok belli oluyor yapmayın!

7. Her anını paylaşıp boş boş Instagram hikayesi atanlar size ne diyelim ki...

8. Maddiyatçılık yaparsanız linç yemezsiniz çünkü direkt gömerler.

9. "Eve geldin şu şekilde karşında duruyorum ne yaparsın?" yazarsanız insanlar sadece sizi güzelce dövmek istediklerini söylerler.

10. Ahlakçılık yaparak insanların giyimine karışırsanız sonunda özür dileyip geri çekilmek zorunda kalırsınız.

11. İnsanları kalıplara sokmaya da çalışmayın mesela 😒

12. Hiçbir şey gizli kalmaz özellikle çalıntı görseller 😏

13. "Manitalarınız/sevgilileriniz bana düşüyor" tweeti atarsanız aşağıdaki örnekteki gibi sizi patates çuvalına benzetirler.

14. Sadece TikTok videosu çekiyor olmanız başlı başına linç sebebi olabilir.

15. Ne olduğunuzu sormak da biraz tehlikeli 😬

16. "Erkekler/ kadınlar nasıl mı giyinsin işte böyle giyinsin" 🤮

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fatima-cetin

O onu dicek bu bunu söylicek diye dert tasa mı edinsinler? Siz sonra onların da haberini yaparsınız üstten üstten konuşarak. Ayrıca 10. başlıkta siz başka bir haber yapmıştınız 'yerine göre giyinmek' başlığında sanırım... Bu şekilde dönmeye ne deniyor onedio'da? Özgür düşünce ortamı mı?? Kendinize saygınız olsa keşke..

xxxibgdrgn

Niye ayaklardan bu kadar nefret ediyorsunuz oğlum? El gibi, dirsek gibi sıradan bir organ nesi iğrenç sanki bana yarak fotoğrafı aq bir deli bir kuyuya taş atıyor kırk akıllıda o taşla birlikte atlıyor

nickimdebileolmaz

Sürekli sosyal medya dan sesler yükseldi diyorlar ya bu twitter çöplüğün den yükselen sesi kim umursar. Mekanın kalitesini müşteri belirler, bizim milletimiz internetti sırf daşşak geçmek için kullanıyor gibi geliyor bana.

selimertrk1

Şu twitter kullananların alayı şizofren. Zaten en büyüğü 22 23 yaşında çoğu üni öğrencisi yani çoluk çocuk. Nerde geyik geyik boş boş işler var hepsi orda. Bir de instagramda tweet paylaşan sayfalar keşfete düşmüyo mu çıldırıyorum

eexorciist

çok haklısın burasıda öyle ama üni öğrencilerinin gelecek kaygıları çok fazla ne yapsınlar bırak eğlensinler biraz be kanka..

clairsentient

ne yapmamızı bekliyorsun abi, ülke sorunlarını konuşup çözüm aramayı mı? devlet başkanları ile iletişim kurmamızı filan mı? ki zaten twitter'da bu saydıklarım direkt olmasa da yapılıyor, insanların birbirine ulaşmasını sağlayan platformlar (ahbap gibi), ilginç bilgiler öğreten sayfalar var (lagari mesela) . bunların yanında eğlenceli muhabbetler, esprili olaylar da dönüyor, bunu mu çok görüyorsun insanlara?.ne yapalım yani kendi mutsuzluğumuzda boğulalım mı? nedir yani!! ayak uyduramadığınız trendleri takip edemiyorsanız bu sizin probleminiz. milyonlarca kullanıcıyı şizofren diyerek yaftalamak ise kendi rahatsızlığınızı saklama çabasından başka bir şey değil.

selimertrk1

Sözüm size değil kardeşim neyim ben twitterın en güzel kızı falan mı yazan ya da yalan yanlış kurgu şeyler yazanlara. Eğlenmek hepimizin hakkı yaşı yok bunun, ki bende faydalı sayfaları takip ediyorum zaten. Ama ben öğrenciyken başımda bi ton sıkıntı varken bu kadar boş şeylerle uğraşmazdım açıkçası. Ve zaten kullanıcıların çoğu kendi mutsuzluklarında boğulduğu için bu haldeler zaten. Sürekli birşeyler ıspatlama, kendilerini gösterme vs. 11 12 13 maddeye bir bak bunların ülkeye yada kendilerine gelecekte nasıl bi faydaları olabilir

selimertrk1

Ayrıca güzel bir kız yada yakışıklı bir adamın fotosunu alıp kendiymiş gibi paylaşmak ağır şizofrenliktir ruh hastalığıdır

kardesalot

Twitter ve instagram gibi yerler çöplüktür. Aksini iddia eden 11’deki kadındır

clairsentient

yani özür dilerim ama bu sosyal medyayı takip etmeniz tamamen size kalmış bir olay. yani görmek istediğiniz gönderileri siz kontrol edebilirsiniz. instagram konusunda haklı olabilirsiniz, amacından sapmış bir platforma dönüştü ama twitter'da ipler biraz daha sizin elinizde. twitter'da istemediğiniz hesapları engelleyebilir, istemediğiniz kelimeleri filtreleyebilirsiniz. ayrıca ana sayfanıza düşecek gönderi tiplerini takip ettiğiniz sayfalar mı yoksa popüler twitler mi şeklinde de siz seçebilirsiniz. kullanmayı bilmeden bok attığınızda o kınadığınız tiplerden farkınız kalmıyor.

kardesalot

Siz de haklısınız... ben zaten biraz şakaya vurarak söyledim tabii ki düzgün insanlar da vardır ancak genel olarak o tür platformları kullanmaktan hoşlanmıyorum. Kötü şeyler daha ağır basıyor özellikle de böyle internette falan görünce.

Görüş Bildir