Laboratuvardan Kaçan Robot Trafiği Birbirine Kattı

 > 
96PAYLAŞIM

Rusya’da Promobot laboratuvarında üretilen bir robot bulunduğu yerden kaçtı ve şarjı bitince sokakta kaldı. Bu durum kısa süreli de olsa bir trafik sıkışıklığına neden oldu.

Yapay zekanın gelişmesinin ve robotların günden güne daha da fazla akıllanmasının tehlikeli sonuçlar doğurabileceği sık sık dile getiriliyor. Eğer siz de yapay zekanın gelişimini kaygıyla takip edenlerden biriyseniz geliştirildiği fabrikadan kaçan robot, ileride robotların neler yapabileceğiyle ilgili küçük de olsa bilgi verebilir.

Rusya‘da geliştirilen Promobot adı verilen robot, geliştirildiği fabrikadan kaçarak kendini yollara vurdu. 

Müşterilere hizmet etmesi için geliştirilen robot, bu işten bir hayli sıkılmış olacak ki mühendisin yanlışlıkla açık bıraktığı kapıdan kaçmayı başardı.

Yolun ortasına kadar giden robot, daha sonrasında şarjının bitmesi neticesinde yolda kaldı. Polis, robotla ilgili gerekli güvenlik önlemini aldı ve sonrasında robot yeniden yuvasına döndü. 

Şirketin kurucularından Oleg Kivokurtsev yaptığı açıklamada Promobot’un eve dönmekten mutlu olduğunu ve çalışmaların hızla sürdüğünü dile getirdi. Böyle giderse birkaç yıl içerisinde “Robot çıkabilir” tabelalarını görmemiz işten bile değil.

LOG & Stuff

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir