Görüş Bildir
Haberler
‘La Kasa Da Para Yok’ Paylaşımı Yapan Bankacı İşten Atıldı

etiket ‘La Kasa Da Para Yok’ Paylaşımı Yapan Bankacı İşten Atıldı

Bir kamu bankasında 26 yıldır üst düzey yönetici olarak çalışan bankacı,  La Casa De Papel dizisine göndermede bulunan bir görseli WhatsApp'ta paylaşınca işten atıldı. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Ünlü İspanyol dizisi La Casa De Papel dizisinden esinlenerek sosyal medya da gördüğü “La Kasa Da Para Yok” görselini WhatsApp durumunda paylaşan Hakan Dağlı'nın iş akdi “Türkiye Cumhuriyeti ekonomisi ve yönetimini küçük düşürücü, rencide edici paylaşımda bulunduğu” gerekçesiyle feshedildi. 

Sözcü'den Fatma Vurgun'un haberine göre, İstanbul'un çeşitli ilçelerindeki bankalarda şube müdürlüğü yaptığını belirten Dağlı, şunları anlattı:

'Son olarak Esentepe Kurumsal Şube'de görev yaparken iş akdim feshedildi. Bir caps paylaştığımdan dolayı tazminatlarım ödenmek suretiyle iş akdim feshedildi. Görev yaptığım süre içerisinde gereksiz yere yetki unvan indirimleri aldım. Mesela bölge müdürlüğünden 11 kademe aşağı indirilerek 5. sınıf bir şube müdürlüğüne atandım. Daha sonra 6 ay açığa alındım. Gerekçe ise alkol kullanmam, ramazanda sigara içmemdi. En sonunda iş akdim feshedildi. Üstelik sadece kendi arkadaş grubumda paylaştım. 26 yıllık emek var. İnsan inanamıyor.'

"İşlem usule aykırı"

"İşlem usule aykırı"

Hakan Dağlı

Hakan Dağlı'nın avukatı Zafer İşeri “İş Kanuna baktığımız zaman kişi davranışından ötürü işinden çıkarılıyorsa savunması alınması gerekiyor. Ancak burada böyle bir durum olmadı. Tebligat göndererek iş ilişkisi sonlandırıldı. Bu usule uygun bir davranış değil. Mahkeme, usulen dahi eksik olan bu işten çıkarma olayıyla ilgili işe iade kararı verirse tekrar görevine dönme imkanına kavuşacak” dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
279
105
80
27
18
14
6
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

Türkiye'de diktatörlük yok.

hsynnnnnn

ramazanda sigara içmek nası bi gerekçe yahu.

favilla favilla

Ben böyle durumlarda en çok arkadaş grubuna kızıyorum, hangi siyasi görüş olursa olsun farketmez, watsapp durumundan paylaşılan espriyi hemen gammazlamak ned... Devamını Gör