Kutlama Ücretine Tepki: İlkokul Öğrencisi Sokakta Mezun Oldu, Anne-Baba Gözaltına Alındı

 > -

Ayhan Kaya ve Elif Kaya çifti, İstanbul’da Fatih Emin Ali Yaşin İlkokulu’nda  mezuniyet töreni için çocuklardan 200 TL istenmesine tepki gösterdi ve oğulları Deniz için okulun önünde alternatif bir mezuniyet töreni düzenledi. Çift daha sonra okul müdürünün şikayeti üzerine polis tarafından gözaltına alındı. 

Elif Kaya çocuğu için sokakta düzenlediği mezuniyet kutlamasında yaptığı konuşmada ‘okul yönetimince mezuniyet için istenen paranın yüksek olduğunu ve velilere dayatıldığını’ söyledi.

İşte o mezuniyet töreninden çekilen görüntüler 👇

Bazı veliler de fiyatın yüksek olduğunu ve bu mecburiyetin doğru olmadığını belirttiklerini, bunun üzerine okul yönetiminin olumsuz tavrıyla karşıya kaldıklarını aktardı. Veliler ayrıca okul müdürü Taki Akbulut’un kadın velilerin üzerine yürüyerek tehdit ettiğini de söylediler.

Okul müdürünün şikayeti üzerine gözaltına alındılar

Deniz Kaya, kendilerine desteğe gelenlerle birlikte okul önünde konfeti patlatıp şiir okuyarak mezun oldu. Etkinliğe desteğe gelenlere pasta ve kek dağıttıktan sonra okulun içine giren Elif Kaya ve Ayhan Kaya okul polis tarafından gözaltına alınarak Şehremini Karakolu’na götürüldü. Gözaltının müdürün şikayetçi olması üzerine gerçekleştiği öğrenildi.

Öğrencilerden istenen 200 TL'lik ücret ve alternatif mezuniyet partisi Ekşi Sözlük'ün de gündeminde...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir