KPSS Türkiye Birincisi Mülakatta Elendi: 54 Puan Verilen Öğretmen Adayı Neden Elendiğini Bilmiyor

 > 
16bPAYLAŞIM

Deniz Eren Demir adlı öğretmen adayı girdiği KPSS'de 88.295 puan alarak fizik öğretmenliği alanında Türkiye birincisi oldu. Öğretmen olmak için KPSS'den sonra mülakata giren Demir, 54 puan alarak elendi. Demir “Tüm soruları bilmeme rağmen neden elendim, hiç bilmiyorum” yorumunu yaptı.

Sözcü gazetesinden Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, Deniz Eren Demir adlı öğretmen adayı, fizik alanında 88.295 puanla Türkiye 1'incisi oldu. ÖSYM de Türkiye 1'incisi olduğuna dair belgeyi kendisine iletti. Fizik birincisi Demir, mesleğini yapmak için sözleşmeli öğretmenlik sınavına girdi. Ancak, mülakatta 54 puan verilerek elendi.

'Mülakat sınavında tüm sorulara doğru cevap verdim'

2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda 88.295750  puan aldığını söyleyen Demir, fizik öğretmenliği alanında Türkiye birincisi olduğunu aktararak şöyle konuştu:

"ÖSYM'nin açıkladığı sıralamalara göre Fizik Öğretmenliği branşında Türkiye birincisi, Fizik ve Fizik Öğretmenliği branşında ise Türkiye ikincisi oldum. Ardından 14.12.2018 tarihinde yapılan mülakat sınavına katıldım. Mülakat sınavında tüm sorulara doğru cevap vermeme rağmen 54 puan alarak başarısız kabul edildim."

Daha önce de Abbas Güçlü, KPSS üçüncüsüne mülakatta 55 verilerek elendiğini iddia etmişti👇

Sosyal Medyada 'Liyakat' Tartışması: KPSS Üçüncüsü Mülakatta 55 Puan Alıp Elendi - onedio.com
Sosyal Medyada 'Liyakat' Tartışması: KPSS Üçüncüsü Mülakatta 55 Puan Alıp Elendi - onedio.com

'2016'da girdiğim mülakatta 95 puan aldım'

2016 yılında girdiği mülakatta 95 aldığını aktaran Demir, bu yıl girdiği mülakatta tüm soruları bilmesine rağmen neden elendiğini merak ediyor:

"Girdiğim mülakatların hiçbirinde komisyon üyeleri tarafından zarfın içinde bulunanların dışında bir soru ile karşılaşmadım. 54 puan verilen son mülakatımda da sorulan soruları yanıtlarken puanımın düşük verilmesine neden olacak herhangi bir durum yoktu. Ben geçen bir yıllık süre içerisinde ne oldu da kendimi ifade edemez hale geldim ve bu kadar farklı puan aldım, anlamış değilim."

Türkiye binicisinin mülakatta 54 puan alması sosyal medyanın gündeminde...

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir