Görüş Bildir
Haberler
Koronavirüse Yakalanan İş İnsanı Rahmi Koç Hastaneye Kaldırıldı: 'Durumu İyi'

Koronavirüse Yakalanan İş İnsanı Rahmi Koç Hastaneye Kaldırıldı: 'Durumu İyi'

Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç'un Kovid-19'a yakalandığı ve hastaneye yatırıldığı bildirildi. Hastaneden yapılan açıklamada Koç'un sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Patronlardunyası.com'da yer alan habere göre Rahmi Koç, 9 Ekim'de verdiği doğum günü partisinin ardından Kovid-19'a yakalandı.

Rahmi Koç'un şu anda Amerikan Hastanesi'nde gözetim altında tutulduğu belirtildi.

Rahmi Koç'un, 90'ıncı yaş gününü kutladığı Bodrum'daki partisine davet ettiği kişilerden koronavirüs testi yaptırmalarını istediği haberleri basına yansımıştı.

Test yaptırmayanların partiye kabul edilmediği belirtilmişti.

Hastaneden açıklama geldi: Sağlık durumu iyi, tedbir amaçlı izleniyor

Hastaneden açıklama geldi: Sağlık durumu iyi, tedbir amaçlı izleniyor

Rahmi Koç ile ilgili Amerikan Hastanesi'nden şu açıklama yapıldı:

'Koç Holding Şeref Başkanı Sayın Rahmi M. Koç 16 Ekim 2020 tarihinde hafif üst solunum yolu enfeksiyonu belirtileri ile Amerikan Hastanesi’ne başvurmuştur. Yapılan incelemede COVID-19 testi pozitif bulunmuştur. Kendisinin sağlık durumu iyi olup, hastanemizde tedbir amaçlı izlenmektedir.'

Rahmi Koç kimdir?

Rahmi Koç kimdir?

Rahmi M. Koç, 1930 yılında Koç Holding'in kurucusu ve sahibi Vehbi Koç ve Sadberk Koç'un dört çocuğundan ikincisi olarak (Semahat Arsel-1928, Rahmi Koç-1930, Sevgi Gönül-1938, Suna Kıraç-1941) dünyaya geldi.

Rahmi Koç, ilköğretim eğitimini Ankara'da tamamladıktan sonra İstanbul'da Robert Kolej'e başladı. 

Buradan mezun olduktan sonra yüksek öğrenim görmek için ABD'ye giden Rahmi Koç, Johns Hopkins Üniversitesi'nde Endüstriyel Sevk ve İdare Bölümü'nde okudu.

Harp Akademileri'nde yedek subaylık hizmetini tamamladıktan sonra 1958 yılında Otokoç şirketinde görev alarak Koç Topluluğu'nda çalışmaya başladı.

1960'ta Koç Topluluğu'nun Ankara'daki temsilci şirketi Koç Ticaret'e geçti. 1964'te, daha bir yıl önce kurulan Koç Holding'in Ankara'dan İstanbul'a taşınmasıyla, Rahmi Koç da Genel Koordinatör sıfatıyla holdingin başına geçti ve İstanbul'a taşındı.

Rahmi Koç, 1970 yılında yedi kişilik İcra Komitesi'nin Başkanı oldu ve 1975 yılında İdare Meclisi Başkan Yardımcılığı'na başlamasının ardından, 1980 yılında da dört kişilik üst düzey idarecilerden kurulu, Koç Holding

İdare Komitesi Başkanı oldu.

Babası Vehbi Koç'un 1984 yılında İdare Meclisi Başkanlığı'nı kendisine devretmesinin ardından Rahmi Koç, 30 Mart 1984'te Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi.

4 Nisan 2003'te görevinden emekli oldu ve yerini en büyük oğlu Mustafa Koç'a (ö.2016) bıraktı.

Rahmi Koç emekli olduktan sonra, daha önce babasının da yaptığı gibi, Koç Holding Şeref Başkanlığı'nı üstlendi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
17
4
3
3
3
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Kaan Bozkurt

in koç we trust.