Görüş Bildir

Koronavirüs Tedbirleri: Açık Alanda Sigara İçmenin Yasaklandığı İl Sayısı 10'a Çıktı

Haberler
> Koronavirüs Tedbirleri: Açık Alanda Sigara İçmenin Yasaklandığı İl Sayısı 10'a Çıktı

Vatandaşların kamuya açık alanlarda maskelerini çıkartarak sigara içmelerini engellemek amacıyla İl Hıfzıssıhha Kurulları tarafından getirilen yasaklar 10 ile yayıldı. Cadde, sokak, meydan, park ve bahçe gibi ortak kullanım alanlarında geçerli yasağın denetimi emniyet personelince yapılıyor. Yasağa uymayanları 900 TL'lik para cezası bekliyor.

Habertürk'ün aktardığına göre Koronavirüsle mücadele kapsamında Kahramanmaraş, Ordu, Giresun, Kastamonu, Denizli, Erzincan, Sinop ve Kütahya'dan sonra Muş'ta da açık alanlarda, cadde ve sokaklarda sigara içmek yasaklandı.

Anadolu Ajansı, bu iller arasına Balıkesir'in de eklendiğini duyurdu.

"Maske çıkarmanın bahanesi"

"Maske çıkarmanın bahanesi"

Muş'ta sokakta, park-bahçelerde dolaşma kültürünün yaygın olduğunu vurgulayan Vali Gündüzöz, 'Sigara için vatandaşlarımız, sigara içmeyi bir hak olarak görerek maskeyi indiriyorlar. Bunu engellemeye matuf bir karar. Ana caddelerimizde yoğun insan trafiği var. Geç saatlere kadar vatandaşlarımız geziyorlar. Maske kullanmaya insanlarımız alıştılar; sosyal mesafeye alıştılar ancak arada sigara içen vatandaşlarımız bu kuralları ihlal ediyor. Salgınla mücadele kapsamında bu kararı aldık' dedi.

"Yasak değil vesile"

"Yasak değil vesile"

Amaçlarının sigara yasağı koymak olmadığını, virüsün bulaşmasını engellemek olduğunu vurgulayan Vali Gündüzöz, 

'Aslında vesile kılıyoruz. Farkındalık oluşturmaya yönelik bir karar. Zaten maske takmadığı zaman cezai müeyyide uygulanıyor' dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
139
57
33
25
22
3
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?