Koronavirüs Salgını Sürecinde Sosyal Mesafenizi Koruyor musunuz?

152PAYLAŞIM

Koronavirüs salgını nedeniyle uzmanlar "evinizde kal" çağrısı yaparak herkesin kendini izole etmesi gerektiğinin önemini vurguladı. Bu süreçte sosyal mesafemimizi korumamız da büyük önem taşıyor. Peki siz sosyal mesafe konusunda ne kadar bilgilisiniz? Biz bu testte sizlere çeşitli hikayeler sunduk. Anlayacağınız, ne kadar bilgili olduğunuz bu test ile ortaya çıkacak. Hazırsanız;

Haydi başlayalım!

1. Resimde gördüğünüz çift Ahmet ve Ayşe. Birlikte en sevdikleri restoranda öğle yemeği yemeye karar verdiler. Restoran çoğunlukla boştu ve sadece karşılama hostesiyle, garsonla ve birbirleriyle etkileşime girdiler. Bunun yanında da ellerini dezenfekte ettiler. Sence sosyal mesafelerini koruyorlar mı?

2. Bu resimdeki ise Merve. Doğum günü yaklaşıyor ve küçük bir kutlama yapmak istiyor. Dışarı çıkmak yerine en yakın 11 arkadaşıyla birlikte evinde küçük bir kutlama yapıyor. Sence bu şekilde sosyal mesafesini koruyor mu?

3. Bu fotoğraftaki kişi de Gizem. Sosyal mesafemizi korumamız gerektiği söylendiğinden beri zamanının çoğunu evde geçirdi. Fakat son zamanlarda evdeki malzemeler azalınca markete gitmek zorunda kaldı. İhtiyaçlarını aldıktan sonra kasaya gidip, 5 kişinin olduğu sıraya girdi. Sence sosyal mesafesini korumuş oluyor mu?

4. Fotoğrafta ortada olan Sinem, eğlence mekanları kapanmadan önce arkadaşlarıyla son bir kez parti yapmak istedi. Orada da ellerini sık sık yıkadı. Sence bu şekilde sosyal mesafesini korumuş oluyor mu?

5. Berna, genelde öğrencilerine dersleri birebir veren bir gitar öğretmeni fakat son olaylardan dolayı online ders vermeye karar verdi. Sence sosyal mesafesini koruyor mu?

6. Bu fotoğraftakiler ise Cemal ve Fikret amca. Birlikte sahilde yürümeyi çok sevdikleri için yürüyüşe çıkıyorlar. Bunun dışında ise evde kalıp sadece aile bireyleriyle etkileşime geçiyorlar. Sence sosyal mesafelerini korumuş oluyorlar mı?

7. Bu fotoğraftaki kişi de Can. Dışarıda yemek yemeyi ve yeni restoranlar keşfetmeyi sevse de, evde kalmaya ve en sevdiği yerlerden birazcık sipariş vermeye karar verdi. Sence sosyal mesafesini koruyor mu?

8. Burada ise Jale, canı çok sıkıldığı için alt kattaki komşusuna inip biraz vakit geçirmek istiyor. Evin aile fertleri diğer odada otururken, Jale komşusu Selin ile birlikte hangi filmi izlesek diye karar vermeye çalışıyor. Sence Jale, sosyal mesafesini korumuş oluyor mu?

9. Yakup, bu süreçte evinden dışarı çıkmamaya özen gösteriyor. Kendine ait küçük bir ofisi var ve çalışanları da bu süreçte izinli. Acil bir iş için şahsi arabasıyla ofise gitmesi gerekti. Sonrasında hiçbir yere uğramadan eve geri geldi. Sosyal mesafeyi sağlamış oluyor mu?

10. Son olarak, Gamze ve yakın arkadaşı Ali evlerinin yakındaki sahilde sabah 7 sularında balık tutmaya gidiyor. Etrafında da kendilerinden uzakta yaklaşık 6 - 7 kişi bulunuyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yasinkaya2015

#3 sorudaki kadın 5 kişilik sıraya girse bile 1.50 mesafe kuralı diye bir şey var.

queen_of_the_7_kingdoms

İyi bir test,anlamayanlara...

esil-pekcevik

10 da 10

gzm-ynklr

9 net

celine187hotmail.com

3.madde icin ne yapmamiz gerekiyo acaba, virusten degil acliktan olmek daha mi makbul, koltuklari mi yiyelim evde?

karadeniz_lazkizi

konu şu 5 kişilik sıraya girmesi aralarına girmektense biraz mesafe ile beklemesi gerekiyor ...

Görüş Bildir