Görüş Bildir
Haberler
Koronavirüs Önlemli Dijital Oyun Masası: 'Taş Çalmak Yok, Dürüst Bir Oyun Oynanacak'

Koronavirüs Önlemli Dijital Oyun Masası: 'Taş Çalmak Yok, Dürüst Bir Oyun Oynanacak'

Denizli'de yaşatan Suat Küçüker, üzerinde sosyal mesafeyi korumak için plastik panel bulunan, okey, kağıt ve benzeri oyunların oynanabileceği dijital oyun masası geliştirdi.

Küçüker, kurduğu sistemle ilgili 'Istaka ve taş sesleri mevcut. Taş çalmak yok. Bu konuda çok talep var. Dürüst bir oyun oynanacak' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Klasik okey masası görünümünde olan sistem, dijital ekranlara sahip

Klasik okey masası görünümünde olan sistem, dijital ekranlara sahip

Denizli'de yaşayan Suat Küçüker, 2 yıl önce masada 4 kişiyle oynanan klasik okey oyununu dijital bir ortama taşımak için çalışmaya başladı. 

DHA'nın aktardığı bilgiye göre, Pamukkale Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinde faaliyet gösteren bir bilişim firmasının desteğini alan Küçüker, klasik okey masası görünümünde, dokunmatik ekranlardan oluşan ıstaka ve masa tasarladı. 

'Suzi' adlı masaya koronavirüsten korunabilmek ve sosyal mesafenin sağlanabilmesi için plastik paneller yerleştirildi. Dijital masaya, okey ve çeşitli kağıt oyunları yüklendi ve kullanıma hazır hale getirildi.

'Istaka ve taş sesleri mevcut. Taş çalmak yok'

'Istaka ve taş sesleri mevcut. Taş çalmak yok'

Küçüker, koronavirüs salgınının ardından dijital oyun masası çalışmalarına hız verdiğini ifade ederek, şunları söyledi:

'35 yıldır aktif okey oyuncusuyum. Kahvehane müdavimiyim. 2 yıldır okeyin çağımıza ayak uydurması bir değişime uğraması gerektiğini düşünüyorduk. Dijital ortama taşıyalım dedik. Kimsenin kimseye zarar vermeyeceği bir masa oldu. Herkes kendi önünde oynuyor, temas yok. Masamızda Okey, tavla, dama, satranç ve kağıt oyunları var. Uzaktan erişim sayesinde masaya başka bir yerden telefonla ulaşılabilecek. Istaka ve taş sesleri mevcut. Taş çalmak yok. Bu konuda çok talep var. Dürüst bir oyun oynanacak. Oynayanlar zevk alıyor. Klasik oyundaki bütün fonksiyonları masaya yansıttık'

'Plastik panelle koronavirüsten koruyor'

'Plastik panelle koronavirüsten koruyor'

Küçüker, dijital masanın okey gibi oyunların geleceği olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

'Suzi'nin kullanımı kolay. Yeni nesil için çok ideal. Taşlar otomatik diziliyor, puanlama otomatik yapılıyor. Çağa uygun bir sistem oldu. Plastik panelle de çağın belası koronavirüsten koruyor. Görenler ve oynayanlar çok beğeniyor. Bu buzu mutlu ediyor. Şimdilik 3 masamız var. Hızlı bir üretim için hazırlık yapıyoruz. Seri imalata geçmek istiyoruz. Yıllık hedefimiz 10 bin masa üretmek'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
67
28
7
3
3
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
hsynnnnnn

taşı ortaya atıp diğerlerinin ıstakasını yıkmadıktan sonra okeyin tadı olmuyo

Resho

Sanırsın bu virüs sadece 90 derecelik açıyla bulaşıyor.

baboshako

Japonya da virüsü 7 dk da öldüren bir makine yaptı ahgagsja