Korku Filmi Senaryosu Olsa Gişe Rekorları Kırdıracak Alman Masal Kitabı: Şok Kafalı Peter

-
2 dakikada okuyabilirsiniz
Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.

"... ve terzi parmağını emen çocuğun başparmağını makasıyla keser. Mutlu mesut yaşarlar. İyi uykular çocuğum."

BuzzFeed'de karşımıza çıkan bir tuhaf çocuk masalı kim bilir kaç tane Alman çocuğun aklını aldı. İşte karşınızda Şok Kafalı Peter ve dram tadında öyküleri...

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/annaaridzanjan/...

Struwwelpeter bir Alman çocuk öyküleri serisi. Türkçesi aslında 'pasaklı, dağınık Peter' diyebiliriz.

Bu masal kitabında, dikkatsiz ve yaramaz çocukların öyküleri var. Fakat alışkın olduğumuzun aksine bu yaramazlıkların sonu suya düşmekten ölüme kadar gidebiliyor.

Ana karakter Struwwelpeter kişisel temizliğine özen göstermediği için pek de sevilmeyen bir çocuk. Bununla birlikte birçok rahatsız edici hikaye de var!

"Kibritlerin Dehşetli Öyküsü"nde küçük bir kız kibritlerle oynuyor ve yanarak ölüyor.

"Siyahi Çocukların Öyküsü"nde Nikolas adında bir adam esmer bir çocukla dalga geçen 3 çocuğu mürekkebe batırıp siyaha boyuyor.

"Siyahi Çocukların Öyküsü"nde Nikolas adında bir adam esmer bir çocukla dalga geçen 3 çocuğu mürekkebe batırıp siyaha boyuyor.
"Siyahi Çocukların Öyküsü"nde Nikolas adında bir adam esmer bir çocukla dalga geçen 3 çocuğu mürekkebe batırıp siyaha boyuyor.

"Başparmağını Emen Çocuğun Öyküsü"nde bir anne oğlunu parmağını emmemesi için uyarıyor. Sonra da annesini dinlemeyen çocuğun parmağını bir berber dev makasıyla kesiyor.

"Çorbacı Kaspar'ın Öyküsü"nde Augustus çorbasını bitirmeyen bir çocuk, fakat masala göre 5 gün içinde yavaş yavaş eriyerek ölüyor.

"Aklı Havada Johnny'nin Öyküsü"nde yürürken önüne bakmayan Johnny bir dereye düşüyor.

Johnny kısa sürede kurtarılsa da okul çantasi nehre kapılıp gidiyor.

Bu birbirinden ürkütücü çocuk öykülerinin yazarı Alman doktor ve psikiyatrist Heinrich Hoffmann.

Hoffmann 3 yaşındaki oğluna Noel hediyesi olarak bir çocuk kitabı ararken yeterince başarılı çocuk kitapları olmadığını fark etmiş ve 1845 yılında kendi resimli kitabını yayınlamış.

Şaşırtıcı olan ise Struwwelpeter, Alman tarihinin en başarılı çocuk kitaplarından biri oldu ve 45 dilden fazlasına çevirisi yapıldı.

😎😎

A post shared by Onedio Goygoy (@goygoyonedio) on
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
denizzozturkk

Milleti kötülemek istemem ama neden tüm psikopatlar almanlardan çıkıyor?!

unknown_member

Sonra niye Hitler Almanlardan çıktı

hipergrafi

Diğer masallar çokmu pedegojiye uygun. Hansel ve Gretel anna babaları tarafından kandırılıp ormanda ölüme terk edilir, bir cadı tarafından yenilme riskiyle karşılaşırlar, cadıyı fırında çatır çatır yakarlar ve paralarını alıp eve dönerler. Ana babaları da vicdana gelir(!) Bolca para ile dönen çocuklarını eve kabul eder ve mutlu son. Diğer masallar ise toplumsal tabakalaşmya bir saygı duruşu niteliğinde. Pamuk prenses ve Sindrella'nın babaları halktan, fakir bir kadınla evlenir, alt tabakadan birinin üste geçişi ile kast sistemi bozulur. Asil ve zengin olan ana kahraman hizmetçi konumuna düşer. Masalın sonunda asil ve zengin kahraman kendisi gibi asil ve zengin bir prens bulup evlenene dek mutlu son gelmez. Misal pamuk prenses. Cüceler yetişkin erkekler değilmi neden güzeller güzeli prensesle aynı evde yaşarlar ama etkilenmezler. Çünkü onlar iyi karakterler, ucube ve maden işçisi halleri ile asil ve güzel bir prensese aşık olmaya cüret etmeyecek kadar haddini bilen iyi karakterler.

eroll

Çocuklara böyle korkutucu hikayeler anlatılır. Çocuğa bakteriden, virüsten bahsetsen ne anlayacak?

misaki-daichi

türkçesi varmı bunun

FACEBOOK YORUMLARI

Başlıklar

anne
Görüş Bildir