Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Korku Filmi Gibi Olay! Peru'da Ailesi Tarafından Öldü Sanıldığını İçin Diri Diri Mezara Gömülen Adam

141PAYLAŞIM

Peru'da bir adam ailesi tarafından öldü sanılarak mezara diri diri gömüldü. Mezarlık bekçisinin sesleri duyması üzerine adam polisler tarafından kurtarıldı. Korku filmi olsa bu kadar olur dedirten bu olayın detayları ve daha fazlasını içeriğimizde bulabilirsiniz. 

Kaynak

Peru'da bir adamı öldü sandılar ve diri diri toprağa gömdüler. Mezarlık bekçisinin mezardan gelen sesleri duyması üzerine adam bu sefer gerçekten ölmekten kurtarıldı.

Mezarlık bekçisi çığlıklar ve bağrışlar duyunca sesin kaynağını araştırmaya başladı. Seslerin mezarlardan birinden geldiğini tespit eden bekçi hemen polisi aradı. Mezar açıldığında ise içinden hala hayatta olan bir adam çıktı.

Mezardan çıkarılan adam, yaşadığı korkunç olay yüzünden tir tir titrer vaziyetteydi ve ağlıyordu. Kaskatı kesilen adam polisler tarafından güçlükle sakinleştirildi.

Olay, videonun popüler bir YouTube kanalı olan The Hidden Underbelly tarafından yüklenmesiyle bir saat içerisinde binlerce yorum aldı.

İzleyicilerden birinin yaptığı yoruma göre canlı canlı gömülme olayı Viktorya Dönemi'nde sıklıkla gerçekleşiyordu.

İnsanlar yakınlarının gerçekten ölüp ölmediğini anlayamadıkları için, o dönemde gömülen bedenlerin yanına çan veya işaret fişeği gibi şeyler konuluyordu. Bir diğer izleyici ise "İyi ki otopsi yapılmamış" yorumunu yaptı. 

Geçtiğimiz haftalarda ise bir rahip "ölü bir adamı diriltme" gerekçesiyle bir cenaze firması tarafından mahkemeye verilmişti. 

Bazen 2019 yılına geldiğimize inanmak çok zor oluyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bseozyrt

Kraliçe Viktorya kendi saltanatında saygınlıgını ve tahtı için tehdit yaratan kişileri bu yöntem ile kaza süsü vererek öldü niyetine canlı canlı gömdürürdü. Hatta bu korkunç faliyeti için özel bir mezar bile yaptırtmıştı. Mezar bekçileri ise kendi seçtigi maaşlı haznedarlardı. Geceleri kulaklarına pamuk tıkamalarını vaaz ederek gömülenlerin çıglıklarını duymalarını engellerdi. Tanrıdan ve yargısından korkan Kraliçe aynı zamanda diri diri gömdürdügü kişilere kutsal törenler dahi yaptırttı..

aylak__pure

Gündelik kıyafetlerle mi gömmüşler

nazli-sevim

hic film izlemiyor musun haciley.

elifturta

Benim kaynana adayını da gömsek :))

alektamovit

Ohoo sen daha adayken böyle düşünüyorsan :))

elifturta

Bi an yazasım geldi :)

erenaltkrds

Eski bir brezilya mafyalarının uyguladığı infaz çeşidi. Diri diri gömerek ölmelerini bekliyorlar. Ama şanslı adammış

semasamur

Bence bu yanlışlıkla yapılacak bir şey değil.

dmttt

Değilmiş...Ben de ilk okuduğumda şok oldum ama başka bir bilgiye göre,akıl sağlığı yerinde olmayan bir kişinin babasının mezarına girdiği daha sonra çıkamadığı söyleniyor

nazli-sevim

olabiliyor. tafihte cok fazla var böyle öldü sanilip gömülen insan. hatta bir dönem çan li yontem bulmuşlar. mezar altina uzanan bir çan. eger gomulen kisi uyanirsa çani calsin vs diye değişik olaylara girilmiş. var yani baya

Görüş Bildir