Korelilerin Koronavirüs İçin Özel Olarak Geliştirdiği Panik Ortamını Minimuma İndiren Sistemi ve Uygulama Süreci

5.8bPAYLAŞIM

Bunu başarmak aslında zor değil...

Koronavirüsün ülke çapında yayılımını en aza indirmek, vatandaşları kontrol altına almak zor gibi görünse de aslında doğru uygulamalarla bunu başarmak mümkün.

Güney Kore de işini şansa bırakmayıp virüsün yayılımını kontrol altına almak için bir sistem geliştirmiş. Bütün ülkelerin bu sistemi örnek alması gerekiyor.

Bu sistemin nasıl işlediğini de bizlere Twitter hesabından Selen Mecoglu anlattı.

@selenmecoglu

Böyle uygulamaların var olması halkın paniğini de azaltmaya yardımcı olur. Bu sistemi takdir etmek lazım başarılı bir iş gerçekten. Siz neler düşünüyorsunuz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fund

bizde uygulaması zor hatta şuanki duruma göre mümkün değil maalesef... eğitim ve ahlak düzeyi çok düşük... fırsatçılık hat safhada ... devlet kurumları halkı bilgilendirme konusunda bence şeffaf değil ... yeterli imkanlarımızda yok (test vb...) ... umarım hepimiz vatandaş olarak daha bilinçli hale geliriz ve bu süreci en az hasarla atlatırız

jey

Böyle bir sistemin olduğundan emin değilim fakat güney korenin başarısının tek bir sırrı var o da sır değil. Sağlık hizmetleri yeterli yani yoğun bakım, solunum destek ve uygulanan tedavi yeterli. Bu yüzden vaka çok ama ölüm az.

benim-ben..ask..

Sistemin başında emmioğlu olmadığı nasıl belli..

jamais-vu2

Eh bizde o sistem olmadığına göre insanlarin bu kadar telaş yapması normal. Gerçi bizde bir de aşırı rahat kesim var onlar da temkinli insanlarla dalga geçip rehavete kapilmalarini sağlamaya çalışıyor. Temkinli,tedbirli ama sakin olmak lazım. Biraz bilinçli hareket edebilirsek...(Zaten bizde kimse vakalar nerde var bilmiyor)

hmturan

Bizdeki sosyal medya bağımlılığı, cahil güruh, ahlaksız esnaf, her habere inanıp doğuştan panik yapma potansiyeli bulunanlara bunun iki katı hizmet versen de değişen bir şey olmaz.

Görüş Bildir