Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kore Dizilerinin 5 Unutulmaz Karakteri

81PAYLAŞIM

1. 

Kim Joo Won - Secret Garden  (Hyun Bin)

Secret Garden adlı dizide canlandırdığı Kim Joo Won karakteriyle gönüllerde tam olarak taht kurmuş bir adam Hyun Bin. Dizide çok büyük bir alışveriş merkezinin başkanı olarak karşımıza çıkıyor.Aşık olduğu karakter ise aksiyon filmlerinde dublörlük yapan ve mali durumu hiç de iyi olmayan Gil Ra Im.Kim Joo Won Gil Ra Im'e ilk görüşte aşık oluyo ve bu denli fakir olmasına o kadar şaşırıyo ki Gil Ra Im için neredeyse eziyet sayılabilecek şeyler yapıyor.Ama bu izlerken ona aşık olucağınız gerçeğini değiştirmiyor.Güney Korenin en çok sevilen ve izlenen dizi olduğunu hatırlatmakta d fayda var tabi.

2. 

Gu Jun Pyo - Boys Over Flowers ( Lee Min Ho)

Gu Jun Pyo'da aynı Kim Joo Won gibi Güney Kore'nin en zengin ailelerinden birine mensup.Aşık olduğu karakter ise Geum Jan Di,fakir bir kuru temizlemeci ailenin kızı.Oldukça kaba bir karakter.Gu Jun Pyo ne kadar zengin olsada çocukluğunda ailesinden göremediği sevgi yüzünden şiddete eğilimli ve şımarık bir lise öğrencisi.Ancak aşık olduktan sonra karakteri tamamen değişmiş ve içindeki şiddetin sadece sevgizilikten olduğunu bize ispatlamıştır.

3. 

Gu Mi Ho - My Girlfriend is a Gumiho (Shin Min Ah)

Mi Ho Büyükanne diye adlandırılan efendisi tarafından bir resme hapsedilmiş ölümsüz ve özel güçleri olan bir dokuzkuyruklu tilki.Dae Woong Mi Ho'yu hapseldildiği resimden farkında olmadan da olsa kurtarıyor farkettikten sonra ise kaçarken ölümcül bir şekilde yaralanıyor.Mi Ho da bir bakıma kurtarıcısını kurtarmak için özel gücünü yani boncuğunu Dae Woong'a veriyor ve ikilimizin macerası bu şekilde başlıyor.Görüp görebileceğiniz en güzel aşklardan birini anlatan bu diziyi izlerken hem eğleniceksiziniz hem de duygulanıcaksınız ve Mi Ho'nun tatılığına doyamayacaksınız.

4. 

Cheon Song Yi - Man From the Stars (Jun Ji Hyun)

Song Yi Güney Kore'nin en yetenekli ve en sevilen oyuncularından biri.Aralarında bir çatışma bulunan Han Yo Ra'nın öldürülüp intihar süsü verilmesi üzerine hayranlar ve medya Han Yo Ra'nın  intihar etmesinin sebebi olarak Song Yi'yi suçluyolar ve Son Yi'nin sahip olduğu bütün ün bir anda yok olur ve evden çıkamaz hale gelir.Burada devreye yan komşusu ve bir süre sonra aşık olucağı ve dizinin başrolü olan 400 yıl önce yaşadığı yıldızıdan dünyamza gelen uzaylı Do Min Joon girer.

5. 

Park Hoon - Doctor Stranger (Lee Jong Suk)

Park Hoon doktor olan babasının dönemin siyasetçileri tarafından Kuzey Kore'ye gönderilmesi üzerine orada yetişmiş ve aynı babası gibi çok yetenekli bir doktor olmuştur.O kadar yetenekli bir kalp cerrahıdır ki bu yeteneği diziyi birazcık da olsa fantastik kılabilir.Kuzey Kore'ye gittiği ilk yıllarda daa 7-8 yaşlarındayken tanıştığı Jae Hee'ye aşık olmuştur ancak Kuzey Kore'li olan Jae Hee bir gün ailesinin vatana ihanet suçundan dolayı esir kamplarına götürülür ve Park Hoon'la uzun yıllar boyunca ayrı düşerler.10 yıldan uzun bir süre bounca hiç karşılaşmadıkları halde Jae Hee'ye olan aşkından vazgeçmeyen Park Hoon'un kişiliğine ve Jae Hee'ye olan aşkına aşık olucaksınız diyebilirm.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
misslucy

ya şu korelileri çok seviyorum çok tatlılar

Görüş Bildir